تاریخ: ۱۳۹۸/۷/۳
انهدام یک باند کلاهبرداری در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد در نشست خبری با اصحاب رسانه از انهدام یک باند کلاهبرداری در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رضا ظهیریان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این باند 5 نفره با شیوه تأسیس شرکت‌های جعلی، نصب بنر و استفاده از تبلیغات در فضای مجازی اقدام به خرید اجناس اعم از محصولات غذایی، دستگاه‌های چاپ و قطعات خودرو از شهرستان‌های مختلف کشور می‌کردند.

وی با بیان اینکه حجم کلاهبرداری این باند 5 نفره 3 میلیارد تومان است، افزود: متهمان با صدور چک بلامحل اقدام به کلاهبرداری می‌کردند که با شگردهای پلیسی توسط کارگاهان آگاهی شناسایی و دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردید.

ظهیریان در ادامه از دستگیری 3 کلاهبردار اینترنتی در شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: بدنبال مراجعه شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب شخصی خود مراتب در دستور کار کارشناسان پلیس فتای شهرستان مهاباد قرار گرفت و پس از یکسری عملیات سایبری متهمین شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد افزود: کلاهبرداران با طراحی نرم‌افزارهای مخرب و جعلی در مجموع 120 میلیون تومان از حساب شهروندان را بصورت غیرمجاز برداشت کرده بودند که به همراه پرونده به دادسرا معرفی و قرار قانونی لازم برای آنها صادر گردید.

سرهنگ ظهیریان در پایان با اشاره به اینکه اخیرا برداشت‎های اینترنتی غیرمجاز از طریق طراحی نرم افزارهای اینترنتی افزایش یافته توصیه کرد: شهروندان با مراجعه به بانک‌های صادر کننده کارت نسبت به دریافت رمز یکبار مصرف اقدام نمایند.