تاریخ: ۱۳۹۸/۸/۲۸
برگزاری چندین برنامه فرهنگی هنری متنوع در کتابخانه شیخ شلتوت مهاباد
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مسوول کتابخانه شیخ شلتوت مهاباد از برگزاری چندیرن برنامه متنوع فرهنگی، هنری و تفریحی به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی در این کتابخانه خبر داد.
حسن سالاری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در طول هفته کتاب و کتاب‌خوانی نزدیک به 30 برنامه بازدید مدارس که بیشتر آنها در مقطع ابتدایی بودند از کتابخانه شیخ شلتوت و نمایشگاه‌های نقاشی، مسابقات علمی و هنری بازدید کرده‌اند.
وی افزود: تاکنون 650 نفر که اکثرا دانش آموز و معلم بوده‌اند بصورت رایگان به عضویت کتابخانه درآمده‌اند.
سالاری تصریح کرد: در این بازدید‌ها ایجاد کاردستی  با مواد بازیافتی با هدف ترویج حفاظت از محیط زیست، فعالیت‌ها متنوع فرهنگی شامل، قصه گویی، نشست کتابخوان مدرسه‌ای و کتابخانه‎ای، جمع خوانی کتاب، مسابقات علمی و ورزشی به منظور جذب دانش آموزان به کتابخوانی و فرهنگ مطالعه صورت می‌گیرد.
وی اضافه کرد: ویژه برنامه فلسفه برای کودکان در قالب طرح فبک در این بازدیدها و درطول سال بهمراه چندین برنامه فرهنگی، هنری متنوع دیگر برگزار می‌گردد.
مسوول کتابخانه شیخ شلتوت مهاباد در ادامه اظهار کرد: این کتابخانه نزدیک به 2 هزار و 500 عضو فعال با کارت معتبر 1 ساله دارد و اعضا می‌توانند هر کتاب را بمدت 2 هفته امانت بگیرند و در صورت تمایل با تلفن نیز می‌توانند آنرا تمدید نمایند.
به گزارش هاژه، سال 1350 کتاب‍خانه شیخ شلتوت مهاباد تأسیس شده و در سال 1377 تجدید بنای آن صورت گرفته است.