تاریخ: ۱۳۹۸/۹/۲۳
مهاباد عنوان اول و دوم جشنواره مهرواره سرود آفرینش را کسب کرد
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، گروه سرود " وطن" و " جهان من" از کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان شماره 2 مهاباد عنوان اول و دوم جشنواره مهرواره سرود آفرینش در ارومیه را کسب کردند.
آئین اختتامیه مرحله استانی نخستین مهرواره سرود آفرینش با پایان یافتن مرحله داوری و انتشار اسامی برگزیدگان در مجتمع شهید فرخی ارومیه برگزار شد.
بر اساس اعلام آراء داوران، گروه سرود «وطن» از مرکز شماره ۲ کانون مهاباد به سرپرستی شیدا نصرتی عنوان نخست، گروه سرود «جهان من» از مرکز شماره ۲ مهاباد به سرپرستی شادی پاکزاد عنوان دوم و گروه سرود «آینده سازانیم ما» از مرکز شماره ۳ ارومیه به سرپرستی امیر جهانپور عنوان سوم مرحله استانی نخستین مهرواره سرود آفرینش را کسب کردند. 
جواد زاهدی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در این مراسم ضمن تقدیر از تمامی عوامل اجرائی مهرواره، هیأت داوران، گروه‌های سرود و مربیان اظهار کرد: حرکت به سمت تولید محتوای ویژه مراکز استان در کنار تولید موسیقی و تولید شعر جشنواره  باید در اولویت مهرواره‌های سرود استان قرار بگیرد.
وی افزود: هدف از اجرای این مهرواره کشف و پرورش استعدادها، تقویت روحیه مشارکت و ایجاد نشاط و شادابی در میان کودکان و نوجوانان می باشد.
در ادامه احسان احمدی تبار یکی از داوران مهرواره به قرائت بیانیه هیأت داوران پرداخت.
در بخشی از بیانیه هیأت داوران مهرواره متشکل از شهباز شاهین پور، احسان احمدی تبار و زهرا آبسوران آمده است: امروز ترانه های خوشی را با گوش جان شنیدیم، نغمه‌های روشن فردا از زبان آینده سازانی که می دانند آینده ساختنی است؛ ما همگی شاهد حضور  پر شور و اشتیاق شما بودیم و به خوبی داوری شما را از نگاهتان، سرودتان، لبخندتان و تشویق‌هایتان حس کردیم. هیأت داوران ضمن تشکر از مدیرکل کانون استان و کلیه کسانی که در برگزاری اولین مهرواره استانی سرود حضور داشتند، نکات مثبتی را که در اجراها قابل ذکر می داند بدین شرح اعلام می دارد: حضور نوازندگان ماهر با عملکرد قابل قبول در همراهی گروه‌های سرود دختران و پسران، انتخاب سوژه‌های مناسب و جالب از سوی برخی از گروه‌ها از لحاظ مفهومی، ترکیب قابل قبول نمایش با سرود توسط برخی از گروه‌ها و توجه بعضی از گروه‌ها به شعار اصلی و پیام مهرواره.
همچنین نماهنگ «آینده ساختنی است» از مرکز تکاب به سرپرستی سیده زکیه حسینی عنوان برگزیده بخش نماهنگ را کسب کرد.
مرحله استانی نخستین مهرواره سرود آفرینش با حضور ۱۱ گروه سرود نمایش و پنج نماهنگ راه یافته از مراکز کانون سراسر استان به این مرحله از مهرواره برگزار شد.
فیلم سه گروه سرود نمایش برگزیده استان به همراه نماهنگ برگزیده به دبیرخانه مرکزی مهرواره در تهران ارسال می شود تا با داوری بیش از ۹۰ اثر از سراسر کشور، هفت گروه برگزیده به علاوه یک گروه از گیلان، جواز حضور در مرحله پایانی را کسب کنند.
مرحله پایانی نخستین مهرواره سرود آفرینش با عنوان «نغمه‌های روشن فردا» در گیلان برگزار خواهد شد.
 
گزارش: امیر قادری