تاریخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
سیدآباد مهاباد روستای برتر دوستدار کتاب کشور معرفی شد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد از انتخاب سیدآباد مهاباد به عنوان روستای برتر دوستدار کتاب کشور معرفی شد.

سیامند جوانبخت در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در ششمین دوره جشنواره روستا و عشایر دوستدار کتاب  که در سطح کشور برگزار گردید، ۱۴۱۹ روستا و آبادی عشایر در آن شرکت کردند. 
وی افزود: روستاها و عشایر کشور در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی، عملکرد و فعالیت‌های خود را به دبیرخانه مرکز وزارت فرهنگ و ارشاد ارسال کردند و بعد از مراحل داوری ۱۰ روستای برتر انتخاب گردید.

جوانبخت تصریح کرد: در این جشنواره روستای سیدآباد مهاباد جزو برترین‌های این حوزه در زمینه دوستدار کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی معرفی شد و روستای لج نیز جزو ۱۰ روستای شایسته تقدیر قرار گرفت. 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در ادامه اظهار کرد: موضوعات مختلف در زمینه نشست‌های کتابخوانی، روزنامه‌ دیواری و کارگا‌ه‌های آموزشی و... در روستا ازجمله معیارهای انتخاب روستاهای برتر در این جشنواره بود.
 
وی افزود: مراسم پایانی جشنواره نیز مورخه ۱۹ بهمن از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در محل سالن اصلی همایش‌های بین‌المللی کتابخوانی جمهوری اسلامی ایران با حضور مسوولین کشوری و برترین‌های انتخابی برگزار می‌شود.