تاریخ: ۱۳۹۹/۳/۴
پیام تسلیت امام جمعه مهاباد در پی درگذشت شخصیت فاخر و چهرە قرآنی، دکتر مصطفی خرم‌دل
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، امام جمعه شهرستان مهاباد در پیامی درگذشت دکتر مصطفی خرمدل، شخصیت فاخر و چهره ماندگار قرآنی کشور را تسلیت گفت.
 
در این پیام آمده است:  

        
¤《وما کان لنفس ان تموت الا باذن الله کتابا موجلا》¤

◾علی مثله یبکی یراع و دفتر
و تبکی أعاریض علیه و أسطر
وتبکیه أبحاث له و دقائق
تبرقع الا عن ذکاه وتعسر
فیا قبر إن أضمرت ظاهر ذاته
فأوصافه فینا تذاع و تظهر
و یا جنة الفردوس بشراک بامرئ
اذا أحضر الأخیار فهو المصدر
ابکیه ما دامت شموس علومه
علی صفحات الکتب بالطرف تنظر


داغ و محنتی دیگر با فوت اسلام شناس، مفسر، مترجم و نویسنده بزرگ مهابادی، برای مسلمانان و طالبین علم رقم خورد.

همچنان که مستحضرید دکتر مصطفی خرم‌دل، به عنوان چهره ای نام آوا و ستاره ای پر فروغ که همواره تلالو و نورانیت آن برای مابعد خود، آسمان علم و ایمان را درخشان نگه می دارند، قابلیت استناد و گواهی ای معتبر قلمداد می شوند.
 ایشان در طی سال ها مجاهدت علمی و تتبع و انواع پژوهش در مبادی فکری و معرفتی، آغازگر و موجد اندوخته هایی عظیمی در حوزه ادبیات عرب، تفسیر قرآن کریم، جستار و مباحث دینی و... برای جامعه بین المللی اهل سنت و جامعه کوردستان شدند.
ستایش مردمی ایشان تنها در انباشت و حشمت علمی و داناییشان نهفته نبود، بلکه این سطوت و شکوه فکری ایشان، متصل به فضایل و محامدی سنگین و گران شده بود.
لهذا تا نظری بر سنجش در رجحان و حسنات این مرد بزرگ و بازگویی سجایای این انسان ارزشی، انداخته شود، درمانده خواهیم بود.
به همین مراتب، اینجانب به نمایندگی از تمامی خادمین و تلاشگران عرصه قرآنی و دینی، عالمان و فرهیختگان و اساتید علمی و روحانیون معظم شهرستان، نهایت تاسف و تحسر خود را بابت درگذشت این خادم ماندگار، نثار مردم شریف مهاباد و کل جامعه دینی کردستان  نموده و از خداوند منان، عاجزانه متمنی می باشم که همچنان که در چنین روز مبارکی، یعنی عید سعید فطر که نماد فطرت پاک و سرشتی مهذب و زکی می باشد، محبت و رحمت گشاده و رزق و نعمات واسعه خود را برای این مرحوم مغفور مبرور، مرقوم فرمایند و صبر و بردباری خانواده ی معزز و همه دوست داران، شاگردان و مومنین شریف منطقه را عطاء نمایند. ᐸآمین>

《الهم عَافِهِ، واعْفُ عَنْهُ، وأكْرِمْ نُزُلَهُ، وَوَسِّعْ مُدْخَلَهُ》

◻عبدالسلام امامی/امام جمعه مهاباد
                 ۱ شوال ۱۴۴۱ ه ق