تاریخ: ۱۳۹۹/۳/۸
مشارکت خبرنگاران هاژه، در توزیع 500 بسته معیشتی خیرین در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد از مشارکت خبرنگاران هاژه در توزیع 500 بسته معیشتی خیرین این شهرستان در بین نیازمندان خبر داد.

محمد جهین  رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد و از اعضای ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مهاباد در این خصوص اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان مهاباد خبرنگاران رسانه هاژه، علاوه بر کار خبر و اطلاع رسانی در بسته بندی و توزیع 500 بسته معیشتی بصورت مستقیم با خیرین این شهرستان همکاری داشته‌اند.

 

وی با بیان اینکه بسته‌های معیشتی برای جلوگیری از تکرار، بر اساس شماره تلفن، آدرس و کد ملی افراد توزیع شده افزود: بر اساس لیست‌هایی که توسط هاژه به این اداره ارسال شده این میزان بسته معیشتی در 9 نوبت در بین نیازمندان شهر و کسانیکه بدلیل کرونا کسب و کارشان آسیب دیده بود توزیع شد.

جهین تصریح کرد: پیشتر نیز چندین بسته در قالب کمک خیرین به نیازمندان شناسایی شده توسط خبرنگاران این رسانه بصورت نقدی و کالایی توزیع شده است.

وی با بیان اینکه فعالیت اصحاب رسانه در این روزها بسیار سخت، ارزشمند و ماندگار است اضافه کرد: مطابق با لیست تهیه شده از سوی این رسانه تعدادی از خیرین شهرستان اقدام به تهیه  500 بسته معیشتی کرده‌اند و خبرنگاران پایگاه خبری هاژه در بسته بندی و توزیع آن بصورت داوطلبانه مشارکت داشته‌اند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: تهیه لیستی جامع از اعضای تحت پوشش چند موسسه خیریه و برخی افراد نیازمند شناسایی شده برای ایجاد بانک اطلاعاتی از دیگر اقدامات این رسانه در بخش اجتماعی بود در روزهای سخت کرونایی همگام با خیرین و انجمن های شهرستان صورت گرفت.

وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت این رسانه برای جمع آوری کمک‌های نقدی شهروندان و خیرین و هزینه کردن آن برای تهیه ملزومات کادر درمانی و هیات امنای بازاریان مهاباد جهت تهیه بسته‌های معیشتی و همچنین اطلاع رسانی در زمینه توزیع مواد ضدعفونی کننده، ماسک و کالاهای تنظیم بازار در مهاباد از دیگر اقداماتی بود که در این مدت صورت گرفت.

این عضو ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: اطلاع‌رسانی شفاف و دقیق، حفظ آرامش روانی شهروندان و کمک به آموزش راه‌های پیشگری از شیوع ویروس کرونا توسط این رسانه که از ابتدای شیوع  این ویروس همگام با کادر درمانی و سایر اعضای ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مهاباد صورت گرفت ظرفیتی بزرگ برای پیشبرد اهداف تعیین شده این ستاد بود.

به گزارش هاژه، به منظور دوری از هرگونه سو برداشت و حفظ کرامت افراد نیازمند از تهیه عکس و یا مستندات تصویری مربوط به توزیع بسته‌های معیشتی در این مدت خودداری شده است. 
 

هاژه به عنوان یکی از پر مخاطب‌ترین رسانه‌های خبری منطقه از اواخر بهمن‌ماه سال 98 همزمان با اطلاع رسانی در زمینه شیوع ویروس کرونا خبرهای آموزشی در خصوص علایم و راه‌های پیشگیری از شیوع را پوشش داده و از دوم اسفندماه نیز با ثبت اولین مورد مثبت کرونا در کشور خبرهای آموزشی و فرهنگ سازی در زمینه جلوگیری از شیوع آن را بصورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.

خبرنگاران این رسانه ضمن حضور در بیش از 100 جلسه ستاد مقابله با کرونا در شهرستان مهاباد و پوشش اخبار، اقدام به تهیه گزارشات میدانی به منظور فرهنگ سازی در زمینه خود مراقبتی و قطع زنجیره ویروس کرده‌اند.

 تهیه بیش از 250 گزارش مکتوب تولیدی با موضوعات مرتبط با کرونا در بخش‌های خبری گزارش، سلامت و اجتماعی از ابتدای اسفندماه تاکنون که شامل اطلاع رسانی در زمینه آخرین وضعیت از زبان مسوولان، گزارش عملکرد، اطلاعیه، گزارش میدانی، فرهنگ سازی، فراهم کردن زمینه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، آگاه سازی و روشنگری و... می‌باشد بخشی از فعالیت‌های مکتوب این رسانه است.

تهیه نزدیک به 50 گزارش تصویری  در بخش خبر، مصاحبه با مسوولان، خیرین، روانشناسان، پزشکان متخصص شهرستان با موضوعات مرتبط با کرونا در زمینه آگاه سازی، اطلاع رسانی در فضای مجازی فعالیت کرده است و با پیشنهاد بانک اطلاعاتی جامع از نیازمندان شهر و کسانیکه بدلیل کرونا کسب و کارشان آسیب دیده در بخش اجتماعی و کمک رسانی نیز وارد عمل شد.