تاریخ: ۱۳۹۹/۳/۲۲
مرگ عزیزان دردناک است، جان افراد سالم را به خطر نیاندازیم
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مراسم خاکسپاری یکی از بیماران کرونایی شهرستان مهاباد که بدون رعایت پروتکل‌های کرونایی در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان صورت گرفته موجب نگرانی ساکنین روستا و شهروندان شده است.
رویارویی با مرگ یک عزیز از جمله دشوارترین کارهایی است که باید در زندگی با آن روبرو شویم و حال شیوع ویروس کرونا، وداع با عزیزان را سخت‌تر کرده است.
واقعیت این است که برای این که همه از این ویروس در امان بمانند، افراد بیمار و در حال مرگ نمی‌توانند خانواده‌های خود را در این شرایط سخت در کنارشان داشته باشند، مراسم‌های خاکسپاری آن طور که باید انجام نمی‌شود و مردم نمی‌توانند با هم سوگواری کنند.
عصر امروز مراسم خاکسپاری یکی از فوت شدگان کرونایی در یکی از روستاهای شهرستان با اصرار خانواده  بدون رعایت دستورالعمل‌های ویژه صورت گرفت و جمعی از خویشاوندان نیز در این مراسم حضور داشتند.
اگرچه وداع با عزیزان از دست رفته در این روزهای کرونایی سخت تر از هر زمان دیگری است، اما جلوگیری از مرگ و ابتلای سایر افراد در شرایطی که آمار قربانیان این ویروس بشدت درحال افزایش است پیش از هر زمان دیگری در اولویت قرار دارد.
دستورالعمل ویژه خاکسپاری افراد کرونایی توسط کارشناسان و ویروس شناسان جهت جلوگیری از شیوع کرونا طراحی شده و رعایت آن به نفع همه افرادی است که با انها در ارتباط هستیم.