تاریخ: ۱۳۹۹/۶/۲۵
انهدام باند بزرگ جعل ارز خارجی در بوکان

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی شهرستان بوکان از انهدام سبکه بزرگ جعل حرفه‌ای که اقدام به چاپ و توزیع ارز و اسکناس خارجی جعلی می‌کردند خبر داد.

سرهنگ سلمان حیدری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با دریافت اطلاعاتی در خصوص فعالیت یک شبکه جعل اسکناس در این شهرستان، در راستای اجرای طرح مبارزه با شبکه‌های جعل و توزیع اسکناس‌های رایج داخلی و ارزهای خارجی، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی انتظامی بوکان قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام یک سری کارهای اطلاعاتی و رصد جامعه مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار، ماموران موفق شدند شبکه چاپ انواع ارز رایج خارجی و داخلی در مبالغ مختلف شامل دلار و دیگر اسکناس‌های خارجی را کشف کنند.

حیدری تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه این شبکه، انواع دستگاه‌های پیشرفته جعل اسکناس داخلی و ارزهای خارجی و بیش از پنج هزار اسکناس 100 دلاری جعلی پیش از ورود به بازار با هوشیاری پلیس کشف و توقیف شد.

سرهنگ حیدری، ارزش دلارهای تقلبی کشف شده را 12 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در این ارتباط یک نفر دستگیر و همه ادوات ساخت و جعل اسکناس نیز توقیف شده است.