تاریخ: ۱۴۰۰/۷/۱۲
رییس دادگستری مهاباد تغییر کرد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور مدیرکل دادگستری استان آذربایجان غربی، مراسم تودیع و معارفه رییس دادگستری شهرستان مهاباد برگزار شد.

 

در این مراسم از زحمات 6 ساله غفار نظامیان در دادگستری شهرستان مهاباد تقدیر و جواد بنایی به عنوان رییس جدید دادگستری شهرستان مهاباد منصوب شد.

ناصر عتباتی مدیرکل دادگستری استان آذربایجان غربی در این مراسم اظهار کرد: غفار نظامیان رییس قبلی دادگستری مهاباد از این پس به عنوان مستشار دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی در مرکز استان حضور خواهد داشت.

 

وی افزود: امیدواریم جواد بنایی که از افراد مجرب حوزه قضایی استان است و پیشتر در دادگاه تجدید نظر استان حضور داشته از تجارب خود برای ارتقای سطح خدمات قضایی در شهرستان مهاباد استفاده نماید.

مدیرکل دادگستری استان آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: بخش از وظایف دستگاه قضایی نظارت بر عملکرد ادارات و ارگان‌های دولتی است که در آن جلوگیری از تصرفات و تضییع حقوق بین المال به عنوان مهمترین اقدامات تعریف شده است.

وی افزود: در وضعیتی که برخی ادارات در برابر تصرفات دفاعیه‌ و یا درخواست تجدید نظری نکرده باشند، قوه قضائیه ضمن ورود به موضوع با متخلفین برخورد جدی خواهد کرد.

ناصر عتباتی تصریح کرد: نظارت و حفاظت از اراضی ملی و تحت مالکیت شهرداری یکی دیگر از مسائلی است که مورد تأکید قوه قضائیه می‌باشد و به همین منظور در ماه آینده مسوولان قضایی استان در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت المال در شهرستان مهاباد به منظور پیگیری پرونده‌ها مرتبط حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در شهرهای استان آذربایجان غربی اظهار کرد: در ماه‌های گذشته قوه قضاییه به پرونده کارخانه قند مهاباد ورود پیدا کرد و بخش بزرگی از مشکلات آن رفع شده است.

عارف خدلو فرماندار مهاباد نیز در این جلسه خواستار اطلاع رسانی آخرین وضعیت پرونده فساد شورای شهر مهاباد شد و گفت: یکی از مطالبات جدی شهرستان مهاباد برخورد با متخلفین و مجرمین در حوزه فساد مالی است.

 

جواد بنایی رییس جدید دادگستری شهرستان مهاباد در این جلسه اولویت کاری خود را تقویت ظرفیت‌های قضایی در شهرستان ، ارتقا و سرعت بخشی به تعیین تکلیف پرونده‌ها در دادگستری این شهرستان اعلام کرد و گفت: استفاده و ارتقای ظرفیت‌های شوراهای حل اختلاف شهرستان به منظور کاهش پرونده‌های ورودی در دستور کار جدی قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود: پیشگیری از وقوع تخلف و جرم با اقدام به موقع ادارات شهرستان از دیگر اولویت‌های کاری قوه قضاییه در شهرستان مهاباد خواهد بود.