تاریخ: ۱۴۰۰/۷/۱۸
تشکیل پرونده ترک فعل برای 12 مدیر دستگاه اجرایی در کوردستان
به گزارش هاژه، رئیس کل دادگستری کوردستان گفت: تاکنون برای 12 مدیر دستگاه اجرایی در استان پرونده در زمینه ترک فعل در دادسرا و محاکم قضایی کردستان تشکیل شده است.
 حجت الاسلام سیدحسین حسینی ر نشست با خبرنگاران در خصوص ترک فعل مدیران دستگاه های اجرایی استان کوردستان در حوزه های مختلف هشدار داد و گفت: بخشنامه رئیس قوه قضائیه در زمینه ترک فعل مدیران صادر شده و پس از صدور این بخشنامه، مراتب به کلیه حوزه های قضایی استان ابلاغ و تاکیدات لازم بر اجرای جدی این بخشنامه در استان صورت گرفت که نتیجه آن ساماندهی اقدامات مؤثری در این بخش بوده است.
وی افزود: طی یک سال گذشته با پیگیری های انجام شده و با اهتمام دادستان های تمامی حوزه های قضایی به ویژه تلاش های مجدانه دادستان مرکز استان حداقل در 20 حوزه مهم اعم از حقوق عامه، اراضی ملی و منابع طبیعی، اوقاف، اختلالات ایجاد شده در بازار، خدمات عمومی و شهری و ... ورود و تذکرات و دستورات لازم صادر شد.
رئیس کل دادگستری کوردستان اظهار کرد: تاکنون برای 12 مدیر دستگاه های اجرایی استان کردستان پرونده در زمینه ترک فعل در دادسراها و محاکم قضایی استان تشکیل شده و هم اکنون در حال رسیدگی و صدور رای است.
حجت الاسلام حسینی ادامه داد: نگاه دستگاه قضایی استان در مرحله اول، نگاه پیشگیرانه و با هدف جلوگیری از وقوع تخلفات شامل ارشاد و تذکر به مدیران است و چنانچه شاهد تضییع حقوق عمومی در حوزه های مختلف و به دلیل عدم انجام تکالیف قانونی توسط مدیران سازمان‌ها و ادارات باشیم بدیهی است که بر اساس قانون قاطعانه برخورد می کنیم.
وی یادآور شد: بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی، علما و بزرگان و نخبگان جامعه و اصحاب رسانه‌ را با هدف مقابله با مفسدین و متخلفین دنبال می‌کنیم و قطعا در برخورد با مدیران و کارکنان متخلف دستگاه های دولتی، عمومی و خصوصی اغماض نخواهیم کرد.