تاریخ: ۱۴۰۰/۸/۴
تعویض پلاک با چاشنی کرونا
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه دریافت نوبت شماره‌گذاری و تعویض پلاک چالشی است که اخیرا شماری از شهروندان مهابادی با آن روبه‌رو شده‌اند و با ارسال پیام‌ها و تصاویر متعدد از شلوغی و تشکیل صف‌های طولانی در این مرکز که موجب اتلاف وقت مراجعین شده است انتقاد کرده‌اند.
مدتی است که دریافت خدمات مربوط به شماره گذاری و تعویض پلاک در مهاباد منجر به نارضایتی برخی از شهروندان شده است، چرا که به گفته این دسته از شهروندان امکان دریافت نوبت برایشان بسیار سخت بوده و باید از ساعت‌های اولیه صبح نسبت به نوبت گیری اقدام نمایند.
در همین رابطه حسن اسماعیل پور یکی از متقاضیان تعویض پلاک به خبرنگار هاژه گفت: با توجه به اینکه معاملات خودرو در شهرستان مهاباد زیاد است و تنها یک شعبه از دفاتر تعویض پلاک در این شهرستان دایر است یقیناً به تنهایی جوابگوی این شهرستان نخواهد بود
وی در ادامه افزود: بنده پارسال هم برای کار تعویض پلاک اقدام کردم اما باتوجه به اینکه دو شعبه در شهرستان دایر بود در کمتر از ۳ ساعت توانستم تمام کارهای شمارەگذاری و تعویض پلاک را به سرانجام برسانم ولی متاسفانه امسال چندین روز از مراجعه‌ام می‌گذرد هنوز درحال رفت و آمد هستم.
دیاکو عبدالهی یکی دیگر از مراجعه کنندگان نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: درکل کشور کارهای تعویض پلاک و شماره‌گذاری فقط یک روز زمان می‌برد ولی در مهاباد باید یک هفته کسب و کار خود را تعطیل کنیم و در رفت و آمد تعویض پلاک باشیم.
از عمده مشکلات تعویض پلاک در مهاباد تک شعبه بودن و کمبود پرسنل در آن شعبه است به گونه‌ای که برای هرکدام از بخش‌ها فقط یک نفر تعیین شده و همین موجب ازدحام و اتلاف وقت ارباب رجوع شده است.
وی در ادامه افزود: بنده ساعت ۵ صبح جهت گرفتن نوبت به این دفتر مراجعه کرده‌ام و پس از گذشت چندین روز رفت و آمد و معطل ماندن در صف‌های طولانی با وجود خطرات بیماری تازه موفق به تعویض پلاک خودرویم شده‌ام.
در چند ماه اخیر پیام‌ها و انتقادات زیادی از این قبیل که شمارشان قابل توجه بوده برای خبرگزاری هاژه ارسال شده است
بازگشایی دفاتر دیگر شماره‌گذاری و تعویض پلاک  در شهرستان مهاباد از الزاماتی است که مسوولان باید به آن توجه بیشتری کنند.
امید آن است که مسئولان استانی و شهرستانی در جهت رفاه حال شهروندان مهاباد و جلوگیری از ازدحام مردم باتوجه به نزدیکی و شروع پیک ششم کرونا در برخی از شهرها، سازوکارهایی مناسب برای حل این معضل در مهاباد ارائه دهند.