تاریخ: ۱۴۰۰/۸/۵
کلنگ‌زنی اولین مجتمع خدماتی، رفاهی جاده برهان

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، اولین مجتمع خدماتی، رفاهی جاده برهان مهاباد کلنگ‌زنی شد.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: توسعه گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های آن یکی از مهمترین برنامه‌ها برای این شهرستان به‌ویژه جاده برهان است.

 

وی افزود: این محور مواصلاتی با دارا بودن چندین جاذبه گردشگرپذیر و پتانسیل ایجاد مراکز رفاهی، خدماتی و توریستی می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های گردشگرپذیر استان و منطقه شناخته شود.

محمودزاده در ادامه خواستار تسریع در روند صدور مجوزهای مربوط به طرح‌های گردشگری در شهرستان شد و گفت: انتظار می‌رود مسوولان شهرستان بر اساس تدوین سیاست توسعه گردشگری که از سوی استانداری اعلام شده، از سرمایه‌گذاران به نحو ویژه حمایت کنند.

وی با اشاره به احداث پارک 100 هکتاری استاد هژار در تاج سد مهاباد اظهار کرد: این پارک جنگلی از طرح‌های شاخص شهرستان در راستای توسعه گردشگری است که فاز اول  آن با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان تکمیل شده و برای فاز دوم آن 7 میلیارد دیگر اعتبار تزریق می‌شود.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز در ادامه با اشاره به اهمیت احداث مراکز خدماتی و رفاهی در مسیر جاده برهان اظهار کرد: احداث این پروژه می‌تواند ضمن ارائه خدمات به مسافرین، نقش مهمی در ارائه خدمات در فصل بارش و سرد ایفا نماید.

 

وی افزود: توسعه و نوسازی محورهای مواصلاتی با پیگیری نماینده شهرستان تسریع یافته و امیدواریم این اقدامات منجر به رونق هرچه بیشتر گردشگری در این شهرستان شود.

سیامند محمودی سرمایه‌گذار این پروژه نیز در تشریح مشخصات مجتمع رفاهی و خدماتی جاده برهان به خبرنگار هاژه گفت: این مجتمع در زمینی به مساحت 7 هزار و 830 متر با زیربنای 1100 متر احداث می‌شود.

 

وی افزود: برای تکمیل پروژه بیش از 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و برای بیش از 10 نفر نیز اشتغال زایی ایجاد خواهد کرد.

محمودی تصریح کرد: در احداث این پروژه علاوه بر استعلامات حقوقی و فنی، تمامی استانداردهای مورد نیاز مجتمع خدماتی رفاهی در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم حمایت مسوولان از این پروژه اظهار کرد: از سال 94 تاکنون پیگیر صدور مجوزات و استعلامات بوده‌ایم، درحالیکه در سال 94 با اعتباری کمتر از 2 میلیارد تومان پروژه تکمیل می‌شد ولی حالا باید بیش از 15 میلیارد تومان هزینه صرف شود تا این پروژه به نتیجه برسد، لذا نیازمند حمایت ویژه مسوولان شهرستان برای ارائه تسهیلات بانکی هستیم.

سرمایه‌گذار پروژه مجتمع خدماتی رفاهی با بیان اینکه وجود مراکز رفاهی، تجاری در محور برهان یک ضرورت است، اظهار کرد: این پروژه شامل رستوران و غذاخوری در 2 طبقه، کافه سنتی، کافی شاپ، سالن مراسمات، مجموعه ورزشی والیبال و فوتبال، سوئیت اقامتی، سرویس بهداشتی، نمازخانه، اتاق مادر و کودک، سوپر مارکت، قصابی، پارک کودکان، پایگاه امداد و نجات جاده‌ای و همچنین خدمات خودرویی شامل تعمیرگاه، تعویض روغن و کارواش خواهد بود.

به گزارش هاژه، غذاخوری کویستان از سال 1386 در مسیر جاده برهان فعالیت دارد و در دیماه سال 1394 بدنبال بارش شدید برف و کولاک 80 مسافر گرفتار در سرما به این غذاخوری پناه آوردند که بعد از انجام عملیات فشرده برفروبی نجات این افراد با موفقیت انجام شد.