تاریخ: ۱۴۰۰/۸/۸
پایان فاز اول روکش آسفالت جاده برهان مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی از پایان فاز اول روکش آسفالت جاده برهان خبر داد.

جلال محمودزاده در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بدنبال بازدید معاون امور راهداری وزیر راه و شهرسازی از محورهای مواصلاتی شهرستان مهاباد، 12 میلیارد تومان اعتبار برای روکش آسفالت محور جاده برهان در 2 فاز مصوب شد.

وی افزود: مرحله اول بطول 7 کیلومتر از انتهای حوزه استحفاظی شهرستان مهاباد شروع و تکمیل شده است.

محمودزاده تصریح کرد: مرحله دوم نیز بطول 12 الی 13 کیلومتر در مرحله پیمان‌سپاری است و تا هفته آینده با مشخص شدن پیمانکار آغاز می‌گردد.

وی اضافه کرد: آسفالت و قیر مورد نیاز برای این پروژه برای تسریع در اجرا ذخیره شده و مشکلی در زمینه تأمین مواد مورد نیاز نخواهد داشت.

نماینده مردم مهاباد در ادامه اظهار کرد: با تکمیل روکش آسفالت این محور در مرحله دوم نزدیک به 75 درصد حوزه استحفاظی مهاباد به بوکان بازسازی می‌شود.

وی افزود: پیمانکار فعلی پروژه بدلیل اینکه در مناقصه پیمان شرکت کرده، تاکنون اقدام به جابجایی ماشین‌آلات نکرده و در صورت برنده شدن در پیمان‌سپاری سریعا اقدام به ادامه پروژه روکش آسفالت این محور خواهد کرد.

به گزارش هاژه، بدلیل فرسودگی و تردد خودروهای سنگین معادن، بخشی زیادی از آسفالت این محور تخریب شده و شهروندان بارها خواستار تعریض و روکش آسفالت این محور شده‌اند.