تاریخ: ۱۴۰۰/۸/۹
آخرین وضعیت مسکن ملی در مهاباد تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان مهاباد آخرین وضعیت مسکن ملی در این شهرستان را تشریح کرد.

سوران کریمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدایش شروع طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان بیش از 12 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که بعد از پایش و حذف تعدادی از متقاضیان که واجد شرایط نبودند، 2 هزار نفر از آنها اقدام به واریز وجه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر برای 1 هزار نفر از متقاضیان که در مراحل اولیه اقدام به واریز وجه کرده‌اند زمین تخصیص داده شده، افزود: 2 پیمانکار برای تعداد 330 واحد مسکونی در موکریان و شهرک کارمندان مشخص شده و عملیات احداث آنها درجریان است.

وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این دو پروژه نزدیک 35 درصد است، تصریح کرد: درحال حاضر اسکلت‌سازی این دو پروژه درحال انجام است.

وی اضافه کرد: برای مابقی افراد که زمین تخصیص داده شده، مقدمات واگذاری زمین به متقاضیان در جریان است و سعی می‌شود تا پایان سال روند اداری آن طی شود تا در فصل عمران متقاضیان بصورت گروهی بتوانند اقدام به احداث نمایند.

رییس اداره راه و شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: مقدمات واگذاری زمین از طریق الحاق به محدوده یا خرید زمین برای هزار نفر از متقاضیان که در مراحل پایانی اقدام به واریز وجه کرده‌اند درجریان است تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شوند.

وی افزود: درحال حاضر دور جدید ثبت نام‌ها در جریان است که ادامه پروژه‌های قبلی خواهد بود، لذا انصراف افراد از پروژه‌های قبلی به امید ثبت نام در پروژه جدید منطقی نیست، چراکه شرایط برای همه یکسان است.

کریمی تصریح کرد: در دولت جدید افزایش وام برای متقاضیان در شهرهای زیر 25 هزار نفر از 250 میلیون تومان به 300 میلیون تومان افزایش یافته که برای تمامی متقاضیان قدیم و جدید یکسان است.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبات هیأت وزیران هرگونه خرید و فروش امتیاز مسکن ملی ممنوع است و در صورت بروز، متقاضی سلب امتیاز می‌شود.

رییس اداره مسکن و شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: ثبت‌نام‌ متقاضیان جدید نیز درحال انجام است و متقاضیان بعد از پایش جهت ادامه روند تکمیل پرونده فراخوانده می‌شوند.