تاریخ: ۱۴۰۰/۸/۱۵
پلمب ۱۵ واحد صنفی مهاباد در یک ماه گذشته
بە گزارش پایگاە خبری هاژە، رییس ادارە صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد از پلمب ۱۵ واحد صنفی در یک ماه گذشته خبر داد.
محمد جهین گفت: پس انجام گشت‌های بازرسی مشترک بازرسان اتاق اصناف، اماکن و شبکه بهداشت، در یک ماه گذشته ۱۵ واحد غذاخوری و قلیانسرا پلمب و برای ۲۲ واحد صنفی به دلیل تخطی از شیوه‌نامه‌های بهداشتی و عدول از مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان تشکیل پرونده صورت گرفت.
 
 
وی افزود: در یک ماه گذشته نسبت به اعلام جرم یک تالار پذیرایی و یک غذاخوری به دلیل برگزاری مراسم و تجمع بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام و پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.
جهین در مورد واکسیناسیون اصناف گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته مابین شبکه بهداشت و اتاق اصناف، بالغ بر ۲۰ هزار نفر از صاحبان واحدهای صنفی، دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
وی در ادامە اظهار کرد: به تمامی صاحبان واحدهای صنفی و کارکنان آنها ابلاغ شده که ارائە هرگونه خدمات از جانب اتحادیه‌ها و اتاق اصناف منوط به دارابودن کارت واکسیناسیون خواهد بود، همچنین در بازرسی‌های روزانه بازرسان اتاق اصناف این امر پیگیری خواهد شد.
رییس صمت مهاباد همچنین از توزیع رایگان ۵ هزار ماسک در مجتمع‌های تجاری و پاساژهای سطح شهرستان خبر داد و گفت: کماکان عدم استفاده از ماسک توسط صاحبان واحدهای صنفی و کارکنانشان تخلف محسوب شده و برای متخلفین عواقب قانونی درپی خواهد داشت.