تاریخ: ۱۴۰۰/۸/۲۰
فرماندار مهاباد خواستار تفویض اختیارات بیشتر شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد خواستار تفویض اختیارات بیشتر به فرمانداری این شهر جهت رفع موانع تولید در شهرستان شد.

عارف خدرلو در جلسه بررسی مشکلات واحدهای صنعتی مهاباد اظهار کرد: بروکراسی اداری به یک معضل اصلی سرمایه‌گذاران در مهاباد تبدیل شده است.

 

وی افزود: علی‌رغم وجود پتانسیل‌های حائز اهمیت در تمامی حوزه‌ها، از قوانین دست و پا گیر و طولانی بودن صدور مجوز جهت تکمیل پروژه‌های صنعتی صدمه دیده است.

خدرلو خواستار تفویض اختیارات بیشتر به فرمانداری ویژه این شهرستان شد و گفت: تفویض اختیارات برای برخی از کارگروه ها و اجرای مصوبات در سطح شهرستان ها به خصوص شهرستان هایی که دارای فرمانداری ویژه هستند کمک زیادی به فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران خواهد کرد و روند بروکراسی اداری را به حداقل خواهد رساند.

وی اضافه کرد: در یکسال گذشته با بررسی مشکلات واحدهای راکد و نیمه فعال موفق شدیم تعدادی از واحدهای غیرفعال را به چرخه تولید بازگردانیم و این روند تا زمانی که مشکلات در سطح اختیارات شهرستان باشد قابل حل است.

فرماندار مهاباد در ادامه از تلاش برای برگزاری همایش سرمایه‌گذاری با هدف معرفی پتانسیل‌های شهرستان خبر داد و گفت: برگزاری این همایش توسط دانشگاه‌ها و یا نهادهای غیردولتی  و دعوت از مسوولان عالی‌رتبه استان و سرمایه‌گذاران، نقش بسزایی در افزایش سرمایه‌گذاری در شهرستان مهاباد خواهد داشت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: با تاکید و سفارش مقام عالی استان جلسات رفع موانع تولید و حل مشکلات واحدهای تولیدی به صورت هفتگی و با حضور اعضای ذیربط برگزار شده و بررسی موانع این واحدها به صورت بازدید میدانی پیگیری خواهد شد.

 

داود غفارپور گفت: تمام مشکلات واحدهای نیمه فعال و راکد از طریق کارگروه رفع موانع تولید بررسی و مشکلات در سطح ملی از طریق استانداری به وزرات های مرتبط ارجاع و پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم اعتماد سرمایه گذاران را برای ایجاد طرح های اشتغالزا جلب کنیم، افزود: با تاکید استاندار جدید آذربایجان غربی شناسایی سرمایه گذاران بومی که در خارج از استان مقیم هستند، در دستور کار قرار  دارد تا بتوان از ظرفیت و توانایی مالی و مدیریت آنان جهت رونق تولید در سطح استان استفاده کنیم.

 محمد جهین رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: از 124 واحد تولیدی شهرستان، 75 واحد فعال می‌باشند و تلاش‌ها برای فعال شدن واحدهای راکد و نیمه راکد در جریان است.
 

 
وی افزود: از ابتدای سالجاری 6 واحد واحد صنعتی با رفع کردن موانع و مشکلات توسط کارگروه شهرستانی به چرخه تولید بازگشته‌اند.
 

در ادامه جلسه چند نفر از تولیدکنندگان این شهرستان به بیان مشکلات مالیاتی، بانکی و موانع تولید واحدهای خود پرداختند.