تاریخ: ۱۴۰۰/۸/۲۹
آب و هوای مهاباد و جنوب استان تا اواسط هفته پیش‌بینی شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، اداره هواشناسی شهرستان مهاباد، وضعیت آب و هوای این شهرستان و جنوب استان را تا روز سه شنبه هفته جاری پیش بینی کرد.

اردلان محمدپور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از اواخر امروز عبور امواج ناپایدار بارشی ضعیف در منطقه پیش‌بینی می‌شود که در جنوب استان سبب بارش متناوب برف و باران در برخی از مناطق خواهد شد.

وی افزود: تحلیل داده‌های هواشناسی حاکی از آن است که این سامانه بارشی تا روز سه شنبه منطقه را فرا بگیرد و از روز سه شنبه بتدریج از منطقه خارج شود.

محمدپور با بیان اینکه این سامانه بارشی بیشتر شهرهای مرزی را دربر می‌گیرد، تصریح کرد: تا اواسط هفته شاهد افزایش نسبی دما بصورت نامحسوس خواهیم بود، همچنین در ارتفاعات احتمال بارش برف دور از انتظار نیست.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته، اشنویه با 4.1 درجه زیر صفر سردترین شهر و شهر بوکان با 18 درجه بالای صفر گرمترین شهر جنوب استان بوده است.

اردلان محمدپور افزود: در شبانه روز گذشته دمای 1 درجه زیر صفر در مهاباد ثبت شده و دمای فعلی این شهرستان 12 درجه بالای صفر است که تا اواسط هفته بصورت نامحسوس افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه میزان بارش در آذرماه نرمال پیش بینی می‌شود اظهار کرد: در نیمه دوم آذرماه شاهد تقویت سامانه‌های بارشی خواهیم بود و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت، به نحوی که میزان بارش ثبت شده در هر ماه از ماه قبلی بیشتر خواهد بود.

رییس اداره هواشناسی شهرستان مهاباد در پایان با اشاره به اینکه بارش باران و برف در مناطق مرتفع دور از انتظار نیست توصیه کرد: رانندگان وسایل گرمایشی و جیره خشک به همراه داشته باشند و کسانیکه قصد تردد در محورهای مواصلاتی را دارند، ضمن بهمراه داشتن زنجیر چرخ، از سالم بودن تجهیزات زمستانی خودرو شامل برف پاک کن، بخاری و سوخت کافی اطمینان حاصل کنند.