تاریخ: ۱۴۰۰/۹/۲۴
واکنش فرماندار به دستگیری 2 عضو شورا و 2 کارمند شهرداری مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد در اولین جلسه رسمی به دستگیری 2 عضو شورا و 2 پرسنل شهرداری واکنش نشان داد.

عارف خدرلو در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که یکی از اعضای شورای شهر مهاباد حضور داشت، با جمع بندی موضوعات مطرح شده جلسه اظهار کرد: اگرچه جلسه به موضوعی دیگر اختصاص دارد اما نمی‌توان به اتفاقات اخیر اشاره نکرد.

وی ضمن تقدیر از دستگاه قضا و اطلاع‌رسانی رسانه‌ها، افزود: قانون برای همه یکسان است و مماشاتی در مبارزه با تخلفات اداری و مالی صورت نمی‌گیرد، لذا مصونیت برای هیچ یک از روسا و مسوولان شهرستان وجود ندارد.

خدرلو ضمن استقبال از مبارزه با تخلفات اداری شهرستان، تصریح کرد: رسانه‌های شهرستان که رسالت اطلاع‌رسانی شفاف و موثق را برعهده دارند، نقش مهمی در آگاه‌سازی شهروندان دارند، لذا باید واقعیت‌ها را نشان داد و از گمانه‌زنی و بروز نظر شخصی برای رسیدن به برخی اهداف خودداری کنند.

وی اضافه کرد: اتهامات وارد شده به اعضای شورا باید در مراجع قضایی مورد بررسی قرار گیرد و نمی‌توان تا مشخص شدن نتیجه بررسی‌ها، در مورد آنها اظهار نظر کرد.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد در ادامه اظهار کرد: اتهامات اعضای شورای شهر مهاباد به هیچ وجه مرتبط با مصوبات نبوده تا به فرمانداری ارجاع داده شود، دادستان کل استان نیز موضوع اتهامات را شرح داده است.

وی با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر مهاباد مدت 4 ماه است که بر سر کار آمده‌اند، افزود: در این مدت 61 مصوبه و 12 صورت جلسه به هیات تطبیق فرمانداری ارسال شده که مهمترین موضوعات مربوط به انتخاب شهردار و بازگشایی سه راه هواشناسی بوده است.

وی افزود: از این تعداد 13 مصوبه که برابر قانون نبوده، بازگشت خورده، 39 مصوبه در چهارچوب قانون بوده و 9 مصوبه نیز نیازمند بررسی دوباره بوده است.

خدرلو تصریح کرد: اعضای هیات تطبیق را فرماندار، دادستان، یک عضو شورا و 3 کارشناس تشکیل می‌دهند که یکی از کارشناسان از معاونین مدیریت‌کل امور شهری انتخاب شده است تا مصوبات را بررسی نماید.