تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۱
حضور در امتحانات اجباری است/ ٩٦ درصد دانش‌آموزان واکسینه شدەاند

به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز چهارشنبه، یکم دیماه ١٤٠٠، پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مهاباد با ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه مهاباد در خانه معلم این شهرستان  برگزار شد.

رحمانی، معاون پرورشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در مورد برنامەهای فرهنگی، هنری و مذهبی این معاونت گفت: در مسابقات آموزشگاهی قرآن و عترت سال گذشته که در شهرستان برگزار شد، بیش از ١٠ هزار دانش‌آموز در آن شرکت و تعداد ٩٧ نفر به مرحله استانی راه یافتند که ١٤ نفر از آنان حائز رتبەهای برتر استانی و کشوری شدند.

وی افزود: امسال نیز در طول مراسمات انجام شده در هفته قرآن و عترت تعداد ٢٧ دانش‌آموز حائز رتبەهای برتر استانی و ٤ همکار فرهنگی نیز به رتبەهای برتر استانی دست یافتند. همچنین ٦ دانش‌آموز و ٢ نفر از همکاران حوزه آموزش به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه نیز در مسابقات کشوری برگزیده شدند.

رحمانی در مورد موفقیت‌های دانش‌آموزان مهابادی در حوزه فرهنگی و هنری نیز گفت: ٢ نفر از دانش‌آموزان این شهرستان با شرکت در مسابقات ملی پرسش مهر به مرحله استانی، ٣ نفر به مرحله استانی جشنواره تجارب برتر تربیتی و یک نفر نیز به مرحله کشوری این جشنواره و ١٤ نفر از دانش‌آموزان نیز به مرحله استانی مسابقات فرهنگی و هنری آموزش و پرورش راه یافتند.

معاون پرورشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مهاباد از راه‌اندازی خبرگزاری پانا در شهرستان خبر داد و گفت: همزمان با راه‌اندازی این خبرگزاری دانش‌اموزی در مهاباد، آموزش تخصصی ٦ دانش‌آموز در حوزه خبری نیز انجام شده که در سنوات آتی از آنها استفاده خواهد شد.

کریم سلیمانی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد با اشاره به آغاز فصل امتحانات مدارس و حضوری بودن آنها گفت: از فردا (دوم دیماه لغایت ٢٧ دیماه) امتحانات نهایی پایه دوازدهم بزرگسالان یا واحدمانده در دو حوزه امتحانی فاطمیه و امام خمینی با تعداد ٦١٦ دانش‌آموز برگزار خواهد شد.

وی افزود: امتحانات داخلی متوسطه دوم شامل پایەهای دهم، یازدهم و دوازدهم شهرستان، از چهارم الی ٢٥ دیماه و امتحانات مقطع متوسطه اول شامل پایەهای هفتم، هشتم و نهم، از ششم الی ٢٨ دیماه برگزار خواهد شد.

سلیمانی تاکید کرد: حضور تمامی دانش‌آموزان در امتحانات الزامی و اجباری بوده و غیبت غیرموجه از سوی آنان طبق قانون به منزله صفر است. موجه بودن غیبت توسط شورای مدارس و با ارائه مدارک پزشکی معتبر و مستندات قابل قبول تشخیص دادە خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد خاطرنشان کرد: به دانش‌آموزان و اولیای آنان این اطمینان را می‌دهیم که در طول برگزاری امتحانات، تمامی استانداردها و پروتکل‌های بهداشتی از جمله، استفاده از ماسک، وجود مایع ضدعفونی‌کننده و همچنین رعایت فواصل پیش‌بینی شدە و مسئلەای برای نگرانی وجود ندارد.

وی در مورد واکسیناسیون دانش‌آموزان گفت: از جمعیت ١٩ هزار و ٦٨٦ نفری بالای ١٢ سال شهرستان، بیش از ١٨ هزار و ٤٨٦ نفر واکسن کرونا را دریافت کردەاند که ٩٦ درصد این جمعیت را شامل می‌شود.

در این جلسه تصمیم‌گیری در مورد بازگشایی مهدهای کودک به ستاد کرونای شهرستان واگذار و همچنین قرار شد تا کارگروه‌هایی برای احداث مدارس در مناطق کم‌برخوردار و تاسیس سالن‌های ورزشی برای دانش‌آموزان تشکیل شود.