تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۲
کسر سهمیه 27 نانوایی مهاباد بدلیل تخلف

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد از کسر سهمیه 27واحد نانوایی متخلف در این شهرستان خبر داد.

محمد جهین در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در 3 ماه پاییز امسال 687 مورد بازرسی از واحدهای نانوایی سطح شهرستان انجام شده و 122 پرونده  تخلف تعزیراتی برای واحدهای متخلف تشکیل شده است.

 

وی ارزش پرونده‌های تعزیراتی را 118 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در همین راستا، سهمیه آرد تعداد 27 نانوایی سطح شهرستان نیز کسر شده و بازدیدهای مستمر و روزانه همچنان ادامه خواهد داشت.

جهین تصریح کرد: در این مدت به 60 مورد شکایت شهروندان نیز پیگیری شده است.

وی تخلفات نانوایی‌ها را توزیع خارج از شبکه آرد و کم فروشی اعلام کرد و گفت: در مقابل واحدهای نانوایی متخلف، سهمیه آرد کسر شده به نانوایی‌های بدون تخلف و شایسته اضافه می‌گردد.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تنظیم بازار شهرستان، از ابتدای سال‌جاری تاکنون 2 هزار و 886 بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان صورت گرفته که منجر به تشکیل 272 پرونده تعزیراتی به ارزش بالغ بر 1 میلیارد و 400 میلیون تومان شده است.

محمد جهین در رابطه با توزیع کالاهای اساسی در شهرستان مهاباد، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 415 تن برنج، 361 تن شکر، 355 تن قند، 80 تن مرغ منجمد، 32 تن چای خشک،  79 تن روغن نباتی و 17 تن گوشت گرم در سطح شهرستان توزیع شده است.

عارف خدرلو فرماندار مهاباد نیز در این جلسه خواستار ورود دستگاه قضا و تعزیراتی به تخلفات در عرضه کالاهای اساسی و عرضه خارج از شبکه مرغ شد و گفت: در تعیین مباشران نیز باید دقت ویژه‌ای صورت بگیرد.

 

وی ضمن تقدیر از رسانه‌های شهرستان، اظهار کرد: پتانسیل خوبی در شهرستان برای آگاهی بخشی به شهروندان وجود دارد اما تا کنون به خوبی از این فضا استفاده نشده است.

خدرلو خواستار ساماندهی سد معبر از سوی شهرداری مهاباد نیز شد و گفت: ساماندهی کیوسک‌های سطح شهر و جلوگیری از ایجاد سد معبر به یک مطالبه جمعی و مشترک مسوولان و شهروندان تبدیل شده است.