تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۴
دامداران با اکیپ‌های واکسیناسیون دام سنگین همکاری نمایند
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از ادامه روند واکسیناسیون رایگان تب برفکی برای دام‌های سنگین شهرستان خبر داد.
دکتر عباس آغاز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مایه کوبی رایگان تب برفکی برای ۲۰ هزار راس دام سنگین در این شهرستان که از هفته گذشته آغاز شده، به مدت یک ماه اجرا می‌شود.
وی افزود: با توجه به اهمیت بهداشتی و اقتصادی بیماری تب برفکی و لزوم اجرای برنامه‌های پیشگیری و قرنطینه‌ای بیماری، فاز پاییزه واکسیناسیون رایگان تب برفکی در جمعیت گاو و گوساله روستایی واجد شرایط شهرستان به مدت ۳۰ روز آغاز شده است.
آغاز تصریح کرد: در این طرح دام‌های تمامی مراکز پرورش دام صنعتی و سنتی (روستایی) شهرستان در اجرای این طرح مایه کوبی می‌شود.
وی از دامداران خواست برای اجرای موفق این طرح با گروه‌های مایه کوبی همکاری لازم را داشته باشند تا از ابتلای دام‌ها به این بیماری جلوگیری و در این مدت از وارد کردن دام تازه به مجموعه دامداری خود خودداری کنند.
رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد همچنین از دامداران خواست از هرگونه جا به جایی دام بدون اخذ مجوز بهداشتی و قرنطینه‌ای و ورود افراد متفرقه به محوطه دامداری خودداری کنند و در صورت مشاهده هر گونه بیماری دامی با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ شبکه دامپزشکی مهاباد تماس بگیرند.