تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۴
چرایی ضعف آنتن‌دهی و اختلالات اینترنت تلفن همراه در چند منطقه مهاباد
در روزهای گذشته قطعی تلفن همراه و اینترنت، ساکنین منطقه پشت‌تپ و بلوار پرستار را کلافه کرده‌است.
 
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه‌، سهولت در برقراری ارتباط یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی در مناطق مختلف به ویژه در شهرها می‌باشد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت طبیعتا مشترکین تلفن همراه نیز افزایش می‌یابند.
ضروری است متناسب با این افزایش جمعیت زیرساخت‌ها و امکانات ارتباطی نیز بهبود پیدا کند و بی‌شک بی‌توجهی به زیرساخت‌ها می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شهروندان در پی داشته باشد.
در روزهای گذشته قطعی تلفن همراه و اینترنت ساکنین منطقه پشت‌تپ طرف مدرسه و بلوار پرستار به یک معضل اساسی برای شهروندان تبدیل شده است.
یکی از ساکنین منطقه پشت‌تپ در گفت‌وگو با خبرنگار هاژه گفت: حدود دو ماه است که منطقه پشت‌تپ طرف مدرسه در وضعیت نامناسبی از آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت قرار گرفته و ساکنین در عصر ارتباطات از نبود اینترنت تلفن همراه و آنتن‌ رنج می‌برند.
یکی دیگر از ساکنین این محله نیز در گفتگو با هاژه گفت: مدت زیادی است که ضعف آنتن‌دهی و قطعی‌‌های اینترنت تلفن همراه در این محله ساکنین را با مشکلات برقراری ارتباط مواجه کرده است. با توجه به اینکه فرزند دانش آموز داریم مجبور به خرید اینترنت خانگی شده‌ایم.
دراین رابطه احسان طه، روابط عمومی اداره مخابرات شهرستان مهاباد به خبرنگار هاژه گفت: در جریان وضعیت نامناسب آنتن‌دهی تلفن‌های همراه در این مناطق هستیم و اقدام به رفع آن نموده‌ایم، به تازگی این دایره به تعداد ۳ دکل از دکل‌های پر قدرت با بهترین تکنولوژی روز دنیا را تحویل گرفته که یکی در شهرک صنفی کاوه، دیگری در روستای که‌وته‌ر جای‌گذاری شدند.
 متاسفانه در منطقه پشت‌تپ هیچکدام از صاحبان واحد‌های مسکونی حاضر به فروش یا اجاره دو متر زمین برای جای‌گذاری دکل مخابرات نبودند، همین امر موجب شد مشکلات ضعف آنتن‌دهی در این منطقه باقی بماند.
وی در ادامه افزود: با این حال اداره مخابرات تصمیم به نصب دکل در محدوده دانشگاه پیراپزشکی گرفته است که انشالله به زودی جای‌گذاری خواهد شد و تا ۱۳کیلومتر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و مشکلات ضعف آنتن‌دهی برای همیشه بە یکبارە در این منطقه رفع خواهد شد.