تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۱۳
آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی و راه‌های روستایی مهاباد تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی و راه‌های روستایی شهرستان را تشریح کرد.

محسن خادمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بارش برف در تمامی محورهای مواصلاتی این شهرستان تا دقایقی قبل در جریان بوده و موجب شده تردد در گردنه های برفگیر این شهرستان به کندی صورت بگیرد.

وی افزود: علی‌رغم برفروبی و نمک پاشی جاده‌ها، بر اثر بارش برف، کولاک و کاهش دما، تردد در گردنه‌های زمزیران، جواله ره‌شان در محور مهاباد - سردشت و همچنین جاده برهان در محور مهاباد - بوکان به کندی صورت می‌گیرد و رانندگان حتما باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

خادمی تصریح کرد: از صبح امروز مه غلیظ جاده‌ای تمامی محورهای مواصلاتی شهرستان را دربرگرفته و دید افقی را به زیر 50 متر کاهش داده بود، اما از دقایقی قبل این پدیده در محورهای اصلی مشاهده نمی‌شود، با اینحال رانندگان باید همواره با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی مناسب تردد کنند.

وی با بیان اینکه 9 اکیپ با انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین راهداری در حال نمک پاشی و برفروبی هستند، اضافه کرد: چند اکیپ نیز برای برفروبی و ایمن سازی راه‌های روستایی اعزام شده‌اند، همزمان با این اقدام ماسه و نمک در برخی نقاط برفگیر روستایی در کنار جاده در مواقع ضروری گذاشته شده است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در ادامه اظهار کرد: با توجه به کاهش دید افقی، تداوم بارش برف و کاهش دما در محورهای مواصلاتی به ویژه گردنه‌ها، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان حاصل و سپس اقدام به مسافرت کنند.

وی با بیان اینکه تردد در تمامی مسیرهای شهرستان در جریان است، افزود: ارتفاع برف در برخی گرنه‌های شهرستان به 5 سانتیمتر رسیده اما به دلیل برودت هوا سبب لغزندگی جاده شده است. 

محسن خادمی از رانندگان خواست قبل از سفر در این فصل از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.