تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۱۳
کشف بیش از 7 تن آلایش دامی فاسد در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از کشف بیش از 7 تن آلایش دامی فاسد در این شهرستان خبر داد.

دکتر عباس آغاز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: درپی گزارشات رسیده مبنی بر فعالیت‌های مشکوک در یک دامداری غیرفعال در حومه شهر گوک تپه، مراتب در دستور کار بازرسان شبکه دامپزشکی قرار گرفت.

وی افزود: فردی با کشتار غیرمجاز و انبار آلایش‌های خوراکی و غیر خوراکی، اقدام به ارسال آنها برای فروش می‌کرد.

آغاز تصریح کرد: با اخذ دستور قضایی از دادستانی و حضور نیروهای انتظامی، از محل بازدید شد 2 سردخانه کانتینری و بیش از 7 تن آلایش‌های خوراکی و غیر خوراکی دامی فاسد که در محل دپو شده بود، کشف گردید.

وی اضافه کرد: با حکم صادر شده از سوی دادستانی آلایش‌های کشف شده برای معدوم‌سازی ضبط گردید و پرونده قضایی برای یک فرد در مراجع قضایی تشکیل شده است.

، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت مرغ که در سطح مغازه‌ها و رستوران‌های این شهر توزیع می‌شود باید گواهی حمل بهداشتی قرنطینه‌ای از دامپزشکی این شهرستان یا شهرستان‌های مبدا داشته باشد.

وی در پایان  از شهروندان نیز خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود و از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.