تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۱۴
معضل پارک خودرو در پیاده‌روهای شهر مهاباد
برخی از صاحبان خودرو نسبت به حق و حقوق شهروندان بی‌تفاوت بوده و با پارک خودرو در پیاده‌روها و نادیده گرفتن حریم و صعب كردن مسیر، برای شهروندان مشكل‌ ایجاد می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، متاسفانه رفته رفته پارک خودرو در جای‌جای پیاده‌روهای شهر مهاباد به شکل فرهنگ غلطی در آمده و اگر با متخلفین برخورد قانونی نشود در آینده‌ای نه چندان دور شهروندان از مزیت‌ عبور از پیاده‌رو محروم خواهند شد. که این به هیچ وجه با حقوق شهروندی سنخیت ندارد.
 پیاده رو‌ها محل پارک خودرو نیست و متولیان امر به ویژه راهنمایی و رانندگی باید نسبت به این موضوع در شهر مهاباد توجه جدی تری داشته باشند.
مگر از اهداف ساخت پیاده‌رو، تشویق مردم به پیاده‌روی، کاهش آلودگی زیست محیطی، حفظ منابع طبیعی شهر، کاهش تصادفات درون شهری نیست؟ پس چرا اقدامات و برخورد‌های لازم با خودرو‌های متخلف و اشغالگر پیاده رو‌ها صورت نمی گیرد؟!
 
 
پارک خودرو در پیاده‌رو‌ها به عنوان نقض حقوق شهروندی است چراکه با مسدود کردن یا صعب کردن مسیر، افراد ناچار به عبور از خیابان می‌شوند و خطر برخورد با خودروهای عبوری، شهروندان را تهدید می‌کند. از همه مهمتر افراد نابینا یا معلول در تردد به مشکل جدی‌تری بر می‌خورند که باید رانندگان در حفظ حقوق این عزیزان کوشا باشند.
با تمام این تفاسیر امید است پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای حفظ حقوق شهروندان در این زمینه اقدام جدی انجام داده و معنای پیاده رو را بار دیگر برای شهروندان زنده کنند.