تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۱۴
اشتغالزایی 550 نفر در مهاباد اجرایی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر کل ستاد  اجرایی فرمان امام در آذربایجان غربی از ارائه تسهیلات اشتغالزایی به روستائیان مهاباد در قالب طرح سحاب خبر داد.

رضا عزتی در حاشیه جلسه کمیته اشتغال مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در سه سالی که ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه اشتغالزایی در استان آذربایجان غربی فعالیت دارد بالغ بر 4 هزار شغل در مناطق روستایی ایجاد کرده و بالغ بر 130 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره 4 درصد با بازپرداخت 60 ماهه پرداخت شده است.

 

وی افزود: از سال 1399 این نهاد در زمنیه اشتغالزایی در روستاهای شهرهای پیرانشهر و سردشت ورود پیدا کرده و تاکنون بیش از 2 هزار طرح را اجرایی کرده است.

عزتی تصریح کرد: شهرستان مهاباد هم امسال به این طرح اضافه شده و در مرحله اول اشتغالزایی 550 نفر با ارائه تسهیلات کم بهره در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در طرح سحاب اولویت با روستاهای کم برخوردار است ولی واحدهای تولیدی که نیازمند سرمایه در گردش هستند نیز می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

مدیر کل ستاد  اجرایی فرمان امام در آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: 20 درصد از اجرای پروژه های طرح اقدام ملی مسکن به ستاد اجرایی فرمان امام واگذار شده و این نهاد تاکنون 400 کلاس درس را در قالب 100 مدرسه با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان احداث کرده است.

وی افزود: سقف وام برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی طرح سحاب 50 میلیون برای ایجاد مشاغل خرد در نظر گرفته شده که در مراحل بعدی و در قالب طرح اشتغال گروهی این میزان افزایش خواهد یافت.

جمیل قادر مرزی مجری طرح‌های اشتغالزایی ستاد اجرایی فرمان امام در مهاباد نیز در خصوص طرح‌های اشتغالزایی در این شهرستان اظهار کرد: طرح سحاب بصورت اشتغالزایی انفرادی، طرح آسمان بصورت گروهی و طرح شمسا با ارائه تسهیلات 5 برابر آورده سرمایه‌گذار،  بسته‌های تسهیلاتی این ستاد برای اشتغالزایی در مهاباد است.

وی افزود: در قدم اول اجرای طرح سحاب در 10 الی 15 روستاهای منتخب برای جامعه هدف تحصیل کرده فاقد شغل و دارای افراد تحت تکلف و همچنین زنان سرپرست خانوار اجرا می‌شود.

قادرمرزی تصریح کرد: 75 درصد طرح سحاب در روستاهای بالای 50 خانوار و 25 درصد آن در روستاهای زیر 50 خانوار اجرا می‌شود و در آن ثبت نام متقاضیان بعد از تشکیل اعضای کارگروه و ورود تسهیل‌گر انجام می‌شود.