تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۲۱
فعالیت 40 مدرسه کانکسی در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد از فعالیت 40 مدرسه کانکسی در این شهرستان خبر داد.

کریم سلیمانی در جلسه کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهاباد اظهار کرد: علی‌رغم کمک‌های خیرین و تلاش‌های صورت گرفته برای احداث و بهسازی مدارس، تا این لحظه 40 کلاس درس در روستاهای این شهرستان در کانکس‌ تشکیل و برگزار می‌شود.

 

وی ضمن تقدیر از تلاش مدیرعامل انجمن کتابخانه ساز و خیرین شهرستان مهاباد افزود: با صرف هزینه 10 میلیون تومان از سوی یکی از خیرین شهرستان مهاباد، سیستم گرمایشی و تعمیرات لازم مدرسه روستای آچی دره به نحو احسن صورت گرفته و این خیر برای تعمیرات مورد نیاز مدارس دیگر شهرستان نیز اعلام آمادگی کرده است.

سلیمانی ضمن تقدیر از کمک خیرین شهرستان برای نوسازی و بهسازی مدارس شهرستان، از تمامی خیرین برای کمک به مدارس روستاهای محروم به ویژه احداث مدارس جدید بجای مدارس کانکسی و همچنین تعمیرات مدارس روستاهای محروم دعوت کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به اجرای طرح بخوانیم و ببخشیم در شهرستان اضافه کرد: در قالب این طرح 27 کتابخانه در مدارس روستاهای شهرستان مهاباد احداث شده و تعداد 4 هزار و 500 جلد کتاب نیز از سوی خیرین و کتابخانه‌های شهرستان جذب شده است.

کریم سلیمانی در رابطه با واگذاری ساختمان آموزش و پرورش شهر خلیفان به کتابخانه‌های عمومی و یا انجمن‌های شهرستان برای احداث کتابخانه نیز اظهار کرد: آموزش و پرورش بمدت چند دهه است که در خلیفان اقدام تأسیس نمایندگی کرده و واگذاری آن ضمن اینکه نمایندگی این اداره در خلیفان را به تعطیلی می‌کشاند، محدودیت‌های حقوقی هم دارد.

وی افزود: واگذاری فضای مدارس برای احداث کتابخانه نیز محدودیت‌های حقوقی دارد و نمی‌توان بخشی از ملک دولتی را به آسانی جدا و تبدیل به فضای دیگری کرد، لذا فقط می‌توان در قالب طرح‌هایی که آموزش و پرورش متولی آن است، اقدام به تأسیس کتابخانه کرد.