تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
آخرین وضعیت حقوق معوقه در شهرداری مهاباد اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد آخرین وضعیت پرداخت حقوق معوقه کارگران و پرسنل شهرداری مهاباد را اعلام کرد.

چند سال بی سر وسامانی و سومدیریت، منجر به انباشت حقوق معوقه کارگران و کارمندان شهرداری مهاباد شد و در این مدت معیشت کارگران شهرداری بارها به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد.
 
حدود یک ماه از آغاز بکار شهردار جدید مهاباد می‌گذرد و در این بازه زمانی پرداخت حقوق معوقه و ساماندهی سگ‌های بلاصاحب در دستور کار جدی شهرداری مهاباد قرار گرفته است و شهروندان نیز تا حدودی شاهد تحرکاتی برای کاهش مشکلات هستند. 
شهردار جدید مهاباد فعلا از برنامه‌های خود برای شهر رونمایی نکرده اما اعلام برنامه‌هایی همچون نهضت آسفالت، ساماندهی سگ‌های بلاصاحب، ساماندهی رودخانه و اتمام پروژه‌های نیمه تمام و انجام پروژه‌های فاخر عمرانی از سوی بابک رستم‌پور بارقه‌های امیدی را ایجاد کرده است.
 
شهردار مهاباد در تازه‌ترین اظهارات از پرداخت حقوق معوقه و تلاش برای کاهش بدهی‌ها خبر داده است. 

بابک رستم پور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در بیست روز گذشته در مجموع نزدیک به 11 میلیارد تومان حقوق معوقه کارگران فضای سبز و خدمات شهری و کارمندان شهرداری مهاباد پرداخت شده است.

وی افزود: از این مبلغ 3 میلیارد و 800 میلیون تومان مربوط به حقوق معوقه 2 ماه کارگران خدمات شهری بوده و 3 میلیارد و 400 میلیون تومان نیز مربوط به حقوق معوقه 2 ماه کارگران فضای سبز است.

رستم‌پور تصریح کرد: مبلغی حدود 2.5 الی 3 میلیارد تومان نیز از حقوق معوقه کارمندان شهرداری مهاباد پرداخت شده و تا روز پنج شنبه حقوق معوقه 1 ماه فضای سبز پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه 700 میلیون تومان نیز هزینه اجاره مربوط به خدمات شهری شهرداری مهاباد پرداخت شده است، اضافه کرد: شهرداری ماهیانه باید 6 الی 6 میلیارد و 500 میلیون تومان حقوق پرسنل و کارگران شهرداری را پرداخت نمایند.

شهردار مهاباد در ادامه اظهار کرد: سعی بر آن است حقوق معوقه شهریورماه سالجاری تمامی پرسنل و کارگران واحدهای مختلف شهرداری مهاباد تا پایان هفته پرداخت شود تا هم کارمندان کارگران واحدهای مختلف بصورت یکسان حقوق معوقه داشته باشند.

وی افزود: با این اقدام تنها حقوق معوقه فصل پاییز کارمندان و کارگران شهرداری مهاباد باقی می‌ماند.

رستم‌پور تصریح کرد: پرداخت حقوق معوقه کارگران و پرسنل شهرداری در اولویت قرار دارد و درحال حاضر شهرداری درحال بررسی درآمدها و وضعیت پروژه‌های است تا قبل از سال جدید ضمن اینکه بودجه سال آینده تعیین شود، برنامه‌های اولویت‌دار این سازمان ازجمله پسماند، وضعیت سگ‌های بلاصاحب، آسفالت و پروژه‌های عمرانی مشخص شود.