تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
آخرین وضعیت جاده‌های مهاباد تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی این شهرستان را تشریح کرد.

محسن خادمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: جاده برهان از ابتدا و محور پسوه از روستای خلیفه کاملا مسدود شده و شهروندان از هرگونه تردد در این مسیر جدا خودداری کنند و از مسیرهای جایگزین مهاباد – میاندوآب – بوکان و مهاباد به نقده استفاده نمایند.

وی افزود: در محورهای مهاباد به میاندوآب و مهاباد به ارومیه نیز دید افقی به کمتر از 20 رسیده و به علت کولاک شدید و لغزندگی جاده، تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

خادمی تصریح کرد: در محور مهاباد – سردشت نیز دید افقی به کمتر از 10 متر کاهش یافته و به علت لغزندگی جاده و بارش شدید برف و کولاک، تردد بسیار به سختی و تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه در تمامی محورهای شهرستان جاده لغزنده است، از شهروندان خواست از هرگونه تردد غیر ضروری در جاده‌ها خودداری نمایند و در صورت ضرورت ضمن بهمراه داشتن زنجیر چرخ، سوخت کافی، لباس گرم و جیره خشک، از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو و برف پاک‌کن قبل از عزیمت اطمینان حاصل کنند.

محسن خادمی در ادامه اظهار کرد: محورهای مواصلاتی شهرستان مهاباد در 24 ساعت گذشته 4 بار برفروبی و نمک پاشی شده اما حجم بارش برف در این محورها به اندازه‌ای است که بعد از چند ساعت جاده دوباره مسدود می شود.

وی افزود: ارتفاع برف در گردنه‌های زمزیران و جواله رشان به 60 سانتیمتر می‌رسد ولی در محورهای مهاباد - میاندوآب و مهاباد - ارومیه  در برخی نقاط، ارتفاع برف به 40 سانتیمتر می‌رسد.
خادمی در پایان تصریح کرد: از تمامی امکانات و نیروهای راهداری برای برفروبی مسیرها استفاده شده اما میزان بارش بسیار شدید است.