تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۲۷
رهاسازی 350 خودروی گرفتار در کولاک

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد از مسدود بودن راه ارتباطی 80 روستای این شهرستان خبر داد.

 
 

محسن خادمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته بدنبال بارش برف سنگین در شهرستان مهاباد راه ارتباطی 90 روستای این شهرستان مسدود شد.

وی افزود: درحال حاضر راه ارتباطی 10 روستای شهرستان مهاباد بازگشایی شده اما 80 روستای این شهرستان همچنان محصور در برف هستند.

خادمی تصریح کرد: از تمامی امکانات و نیروی انسانی این اداره برای انجام عملیات برفروبی استفاده شده، با این حال بدلیل بارش مستمر برف، امکان بازگشایی تمامی مسیرها در یک روز وجود ندارد.

وی علت تأخیر در بازگشایی راه‌های روستایی را، بارش شدید و مستمر برف، تعداد زیاد و پراکندگی روستا و همچنین خرابی دستگاه‌ها در حین برفروبی در مسیر خالدلیل اعلام کرد و گفت: برفروبی محورهای شریانی و مواصلاتی در اولویت قرار دارند و بعد از آن مسیرهای روستایی که مادران باردار در آن سکونت دارند در اولویت قرار دارند.

*رهاسازی 350 خودروی در کولاک جاده‌های مهاباد*

محسن خادمی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از رهاسازی 350 خودروی گرفتار در کولاک محورهای مواصلاتی این شهرستان خبر داد و گفت: در 24 ساعت گذشته 250 خودروی تریلی، کامیون و سواری در حوالی سه راهی دارلک در محور مهاباد – ارومیه رهاسازی شده‌اند و 40 خودرو نیز در سه راه ترشکان و جهاد آباد این شهرستان رهاسازی شده‌اند.

وی افزود: در شبانه روز گذشته 18 خودرو در محور قره‌بلاغ علی‌رغم اعلام مسدودی جاده و 25 دستگاه خودروی سنگین و سواری در محور مهاباد – سردشت رهاسازی شده‌اند.

وی افزود: تمامی جاده‌های شهرستان لغزنده است و شهروندان باید از سفرهای غیر ضروری جدا خودداری نمایند.

*پلیس راهور از تردد تریلی‌های بدون زنجیر چرخ جلوگیری کند*

به گزارش هاژه همزمان با بارش برف در شهرستان مهاباد گزارشات متعددی از گرفتاری خودروها در محورهای مواصلاتی گزارش شده که علت عمده آنها انحراف و قیچی کردن تریلی‌های ترانزیت کالا است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز در این رابطه اظهار کرد: اکثر تریلی‌هایی که در این محور تردد می‌کنند از کشور ترکیه آمده‌اند و هیچ گونه تجهیزاتی ازجمله زنجیر چرخ بهمراه ندارد و پلیس راهور باید مانع از تردد آنها تا عادی شدن وضعیت شود.

آنگونه که محسن خادمی می‌گوید رانندگان این خودروها حتی لباس گرم نیز همراه ندارند و حتی حاضر نیستند از خودروی خود پیاده شوند و با نیروهای راهداری همکاری کنند.

وی خواستار جلوگیری از تردد خودروهای سنگین بدون زنجیر چرخ در محورهای مواصلاتی شهرستان شد و گفت: اغلب تریلی‌ها در سربالایی‌ها بدلیل لغزندگی جاده دچار انحراف شده راه‌بندان ایجاد می‌کنند که منجر به گرفتار شدن خودروهای دیگر می‌شود.

خادمی تصریح کرد: بخشی از انرژی و امکانات این اداره نیز برای رهاسازی خودروهای گرفتار در کولاک جاده‌ای صرف می‌شود.