تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی شهرستان مهاباد تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون راه‌های روستای اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی این شهرستان را تشریح کرد.

رحمت نویدی‌نیا در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: تا این لحظه دو محور مهاباد به بوکان(برهان) و محور مهاباد – پیرانشهر( پسوه) همچنان مسدود است و رانندگان باید از مسیرهای جایگزین مهاباد - میاندوآب – بوکان و محور مهاباد – نقده – پیرانشهر برای تردد استفاده نمایند.

وی افزود: تردد در محور مهاباد – سردشت نیز به علت کولاک شدید بسیار به‌سختی و تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است و دید افقی به کمتر از 10 متر کاهش یافته، لذا به رانندگان توصیه می‌شود جدا از تردد در این مسیر خودداری نمایند تا گرفتار کولاک شدید در گردنه‌ها نشوند.

نویدی‌نیا اضافه کرد: تردد در محورهای مهاباد به ارومیه و مهاباد به میاندوآب نیز تنها با زنجیرچرخ و به کندی در درجریان است اما رانندگان باید از سفرهای غیرضروری خودداری نمایند.

*رهاسازی بیش از 300 خودروی گرفتار در محورهای مواصلاتی مهاباد*

بارش برف و سرما در حالی مهاباد را دوباره فراگرفت که برف ناشی از بارش قبلی هنوز در محورهای مواصلاتی تردد را با مشکل مواجه کرده است.

از عصر روز گذشته بسیاری از نیروهای مردمی و تیم‌های آفرود( خودروهای دو دیفرانسل حرفه‌ای) در محورهای روتایی و بین شهری اقدام بهرهاسازی خودروهای گرفتار کردند.

تاکنون آمار مشخصی از رهاسازی خودروها توسط این گروه‌ها در دست نیست اما با استقبال گسترده شهروندان روبرو شده است.

معاون راه‌های روستای اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد نیز در این خصوص اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 300 خودروی گرفتار در کولاک تنها در محور مهاباد – سردشت و در حوالی روستا حمزه‌آباد رهاسازی شده‌اند.

رحمت نویدی‌نیا افزود: اگرچه تردد در محور مهاباد به میاندوآب و مهاباد به ارومیه در جریان است اما بیش از 20 خودروی گرفتار در کولاک نیز در این مسیرها رهاسازی شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه تردد در تمامی مسیرهای شهرستان به سختی و تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است، اظهار کرد: تمامی نیروهای راهداری در تمامی مسیرهای شهرستان درحال انجام عملیات برفروبی هستند، با این‌حال حجم کولاک، زیاد و شدید است و علی‌رغم برفروبی چند باره بخشی از جاده دچار انسداد می‌شود.

*95 روستای مهاباد همچنان محصور در برف*

بارش شدید برف که از شب گذشته آغاز شده منجر به انسداد دوباره راه‌های ارتباطی روستاها شده و به گفته رحمت نویدی‌نیا علی‌رغم برفروبی مسیرهای روستایی و بازگشایی راه ارتباطی چندین روستا، تا این لحظه 95 روستای شهرستان همچنان محصور در برف هستند و تلاش‌ها برای برفروبی و بازگشایی مسیرها همچنان ادامه ادارد.

وی از ساکنین روستاهای شهرستان نیز خواست از تردد در مسیرهای روستایی بدلیل کولاک شدید خودداری نمایند، چراکه دسترسی به این مسیرها برای رهاسازی بسیار سخت است.