تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۳
آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی شهرستان مهاباد تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی شهرستان مهاباد را تشریح کرد.

محسن خادمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: محور مهاباد – بوکان(برهان) بازگشایی شده اما به علت کاهش شدید دما و یخبندان، تردد تنها با زنجیر چرخ و به سختی امکان پذیر است، لذا شهروندان باید از مسیر جایگزین مهاباد - میاندوآب – بوکان و بالعکس استفاده نمایند.

وی افزود: محور مهاباد - پیرانشهر(پسوه) نیز با همکاری بخش خصوصی درحال بازگشایی است و رانندگان باید از مسیر جایگزین استفاده نمایند.

خادمی تصریح کرد: تردد در محورهای مهاباد – میاندوآب و مهاباد – ارومیه در جریان است، اما به علت کاهش دما تا منفی 18 درجه زیر صفر، یخبندان در برخی نقاط وجود دارد که با نمک‌پاشی‌های چند باره نیز رفع نشده، لذا رانندگان حتما باید با سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب در این محورها تردد نمایند.

وی در رابطه با وضعیت محور مهاباد - سردشت نیز اظهار کرد: تردد در این محور نیز به علت برودت هوا و کولاک همچنان لغزنده است.

رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: با وجود مصرف 4 هزار تن ماسه، 800 تن نمک و برفروبی چندباره، به علت برودت شدید هوا محورهای مواصلاتی و فرعی شهرستان همچنان لغزنده است.

وی افزود: ارتفاع برف در برخی نقاط خارج از شهر به  1 متر رسیده و کولاک ارتفاع آن را به 2 متر نیز رسانده، در چنین شرایطی مسیرهای بازگشایی شده به علت کولاک شدید دوباره مسدود می‌شوند.

خادمی تصریح کرد: تمامی جاده‌های شهرستان برفی و لغزنده است، لذا شهروندان ضمن اینکه از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند، در هنگام تردد، حتما سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: همراه داشتن زنجیر چرخ، سوخت کافی، لباس گرم و جیره خشک از دیگر ملزوماتی است که رانندگان باید در این روزها مد نظر قرار دهند.

*12 روستای مهاباد همچنان محصور در برف*

با گذشت چند روز بارش برف سنگین در مهاباد 12 روستای این شهرستان همچنان محصور در برف هستند و راه ارتباطی آنها مسدود است.

محسن خادمی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این رابطه اظهار کرد: در 2 روز گذشته راه ارتباطی 78 روستای شهرستان بازگشایی شده، با این حال راه ارتباطی 12 روستا همچنان مسدود است.

وی با بیان اینکه مسیرهای روستایی شهرستان مهاباد بسیار صعب العبور و برفگیر است، افزود: در مسیر روستایی زیوه و مرانه 7 بار بهمن روی داده و دوباره مسیر بازگشایی شده است.

خادمی تصریح کرد: بهمن 2 بار ماشین آلات راهداری را در مسیرهای روستایی شهرستان مدفون کرده و رانندگان راهداری از مرگ حتمی رهایی یافته‌اند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد در پایان با تأکید بر اینکه تمامی محورهای شهرستان به علت کولاک و برودت هوا لغزنده است، از رانندگان خواست از تردد غیر ضروری در جاده‌ها پرهیز کنند.