تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۶
سقوط قندیل‌های یخ بسته تهدیدی جدی برای جان و مال شهروندان مهابادی
خطر سقوط قنديل های يخی آويزان از سقف‌های شيروانی واحدهای تجاری و مسكونی كنار خيابان‌، جان و مال شهروندان مهابادی را تهديد می‌كند.
بارش برف و به دنبال آن برودت هوا و ایجاد پدیده یخبندان در شهر مهاباد همواره تشكیل قندیل‌های یخی آویزان از سقف شیروانی ساختمان‌های طبقاتی كنار خیابان‌های مهاباد را به دنبال داشته و جان عابرین و در عین حال سقوط بر روی خودروها و به بار آوردن ضرر‌های هنگفت، مال شهروان را تهدید می‌کند. 
در سال‌های گذشته و امسال حوادث تلخی نظیر سقوط قندیل بر روی افراد را شاهد بوده‌ایم که منجر به مصدومیت و یا حتی فوت شده است. 
در حالی كه این مشكل از سال های گذشته با شروع فصل سرما آغاز و تا پایان زمستان و یخبندان ادامه می‌یابد ولی عملا هیچ اقدامی از سوی شهرداری و یا صاحبان واحدهای مسكونی و تجاری كنار خیابان‌ها برای شكستن و از میان برداشتن قندیل های یخی آویزان كه طول و وزن این قندیل ها در نوع خود قابل توجه است نمی‌شود و همه ساله به علت سقوط این قندیل ها بر روی سر رهگذران پیاده روها حوادث تلخی برای شهروندان اتفاق می‌افتد.
روز گذشته قندیل یخ بسته مسجد جامع مهاباد با سقوط بر روی خودروی پارک شده سمند موجب به بارآوردن خسارتی فراوانی برای صاحب آن شد. 
شهروندی در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: قندیل‌های یخ بسته سقف شیروانی سالن دوهزار نفری مهاباد که در مسیر عبور متقاضیان واکسن کرونا می‌باشد بسیار خطرناک هستند و هر لحظه امکان سقوط بر روی افراد طی بارش های آینده خواهد داشت. 
امید است شهرداری یا صاحبان واحدهایی که قندیل‌های یخ بسته پشت‌بامشان امکان سقوط بر روی افراد را دارد در اسرع وقت، نسبت به شکستن آن‌ها قبل از وقوع حوادث احتمالی و جبران ناپذیر اقدام نمایند.