تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۱۲
افزایش 2 برابری بودجه شهرداری برای سال آینده

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد ضمن تشریح عملکرد 50 روزه خود، از افزایش 2 برابری بودجه این سازمان برای سال آینده خبر داد.

بابک رستم پور در جلسه شورای اداری شهرستان که در اولین روز از ایام مبارک دهه فجر برگزار گردید، اظهار کرد: در 50 روز گذشته سعی شده در 2 واحد املاک و درآمد شهرداری مهاباد، تغییر و تحول ایجاد شود.

 

وی افزود: در این بازه زمانی در بخش املاک، تمامی املاک شهرداری شناسایی شده و برای 216 ملک شهرداری سند صادر شده، همچنین 150 پرونده اسکن شده و برای صدور سند آماده می‌شوند.

رستم‌پور تصریح کرد: علی‌رغم افزایش چشمگیر مستغلات شهرداری، اطلاعی از تعداد آن در دسترس نبود و بخش درآمد و مستغلات شهرداری نیز نیازمند بروز رسانی بود، بهمین دلیل سعی شده ضمن شناسایی مستغلات شهرداری، قراردادهای اجاره آنها بروزرسانی شود تا درآمدهای پایدار شهرداری افزایش یابد.

وی از مصوب شدن تعرفه‌های عوارض شهرداری برای سال آینده خبر داد و گفت: از امروز اعمال تشویقی عوارض پروانه ساختمانی بر اساس ماده ۵٩ رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور به میزان ٢٠% اطلاع رسانی می‌شود و شهروندان با مراجعه به این سازمان می‌توانند از فرصت به‌وجود آمده برای پرداخت عوارض و صدور پروانه استفاده نمایند.

شهردار مهاباد در ادامه اظهار کرد: 75 میلیارد تومان از بودجه سال‌جاری به پرداخت حقوق اختصاص یافت و عملا بودجه‌ای برای انجام عملیات عمرانی باقی نماند، لذا امسال بنا داریم بودجه سال آینده را 2 برابر و حتی بیشتر از آن کنیم تا ضمن پرداخت حقوق بتوانیم در اجرای پروژه‌های عمرانی نیز موفق ظاهر شویم.

وی افزود: درحال حاضر بودجه 150 میلیارد تومان برای سال آینده پیشنهاد شده و احتمالا این رقم تا 180 میلیارد تومان و بیشتر نیز افزایش یابد، که 100 میلیارد توماتن آن برای پرداخت حقوق، 20 میلیارد تومان برای پرداخت بدهی و دیون گذشته و مابقی برای اجرای پروژه‌های عمرانی هزینه خواهد شد.

رستم‌پور تصریح کرد: مطالعات داخل و خارج از محدوده سیلاب در منطقه موکریان شهر و کهریزه در حال انجام و اتمام است و احتمالا در 3 ماهه اول سال آینده پیمان‌سپاری شود.

وی اضافه کرد: درحال حاضر 75 درصد از مطالعات هدایت آبهای سطحی داخلی محدوده شهر نیز پایان یافته است و در سال آینده عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.

شهردار شهر مهاباد در پایان از شهروندان مهابادی بدلیل ایجاد ترافیک و تأخیر در برفروبی کوچه‌ها عذرخواهی کرد و گفت: امکانات بسیار محدود و بارش برف سنگین بود، در خلاء شورایارها هم استفاده از مشارکت مردمی و بخش خصوصی کمی با تأخیر روبرو بود، لذا ایجاد شورایارها را در دستور کار قرار داده‌ایم.