تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۱۳
افتتاح دو پروژه حوزه گردشگری در مهاباد
به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز چهارشنبه ١٣ بهمن‌ماه ١٤٠٠ با حضور مسوولان شهرستانی مهاباد، دو پروژه گردشگری در مهاباد افتتاح شد.

آژانس مسافرتی خاطره سیر

صدفی، رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهاباد در مراسم افتتاح دو پروژه گردشگری در این شهرستان گفت: آژانس مسافرتی خاطره‌سیر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: آژانس مسافرتی خاطره سیر ششمین آژانس گردشگری و مسافرتی مهاباد محسوب می‌شود که می‌تواند خدماتی همچون برگزاری تورهای گردشگری داخلی و خارجی، صدور روادید، رزرو هتل در سراسر دنیا و... را به همشهریان عزیز ارائه دهد.
به گفته رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهاباد این آژانس مسافرتی، برای بیش از ۲۴ نفر به صورت مستقیم و غیره مستقیم شغل ایجاد کرده است.

مهانپذیر آزادی 
 
مهانپذیر آزادی یکی دیگر از پروژه‌های افتتاح حوزه گردشگری بود که با حضور مسوولان شهرستانی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مهاباد در این باره گفت: مهانپذیر آزادی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: این مهمانپذیر امکان اقامت برای ۴۰ نفر را به صورت همزمان مهیا کرده و برای ۲ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد کرد.
شهرستان مهاباد دارای ۵ هتل، ۴ مهمانپذیر، ۴ اقامتگاه بوم‌گردی و یک‌هتل‌آپارتمان بوده که می‌توانند ۵۶۸ مهمان را به صورت همزمان اسکان دهند.