تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
هشتمین روز از دهه فجر در مهاباد با افتتاح یک پروژه و یک جشنواره پایان یافت

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در هشتمین روز از دهه مبارک فجر، با حضور مسوولان شهرستان فاز دوم طرح هادی در روستای قرداغ افتتاح شد.

 

حنیف سلامت رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مهاباد در آیین افتتاح پروژه آسفالت معابر روستای قره‌داغ اظهار کرد: فاز دوم طرح هادی این روستا، شامل 16 هزار و 300 متر مربع آسفالت می‌باشد که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با مشارکت دهیاری قره‌داغ اجرا شده است.

 

وی افزود: برای اجرای این پروژه 3 میلیارد 677 میلیون تومان هزینه شده که 2 میلیارد و 400 میلیون تومان آن توسط بنیاد مسکن و 1 میلیارد و 200 میلیون تومان دیگر توسط دهیاری این روستا تأمین شده است.

سلامت تصریح کرد: از زمان طرح اختصاص قیر رایگان برای آسفالت روستاها، در سطح روستاهای شهرستان مهاباد در مجموع 7 هزار تن قیر رایگان جذب و 450 هزار متر مربع از کوچه و معابر آسفالت ریزی شده است که ارزش ریالی این پروژه‌ها بالغ بر 70 میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: سهیمه قیر رایگان مهاباد با توجه به مشارکت و استقبال دهیاری‌ها و همچنین پیگیری مسوولان رده بالای شهرستان، همواره بیشتر از میزان تعیین شده جذب شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: روستای قره داغ با توجه به اینکه یکی از روستاهای هدف گردشگری است طرح هادی برای اولین بار درسال 1389 در این روستا انجام شده و بعد از افتتاح فاز دوم این طرح، بازنگری نقشه‌ها و طرح هادی روستای قره‌داغ در دست بررسی قرار دارد.

وی با بیان اینکه نزدیک به 80 درصد مساکن روستای قره داغ مقاوم سازی شده است، افزود: تعداد 172 واحد روستایی در قره داغ از تسهیلات وام مقاوم سازی مسکن استفاده کرده‌اند.

سلامت تصریح کرد: 8 هکتار از اراضی منابع طبیعی برای توسعه روستا به ساکنین خصوصا جوانان واگذار شده است و دلیل آن مهاجرت معکوس به این روستا است.

وی در پایان از اجرای طرح جدولگذاری در 27 روستای شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: در نیمه اول سال آینده آسفالت معابر این 27 روستا نیز آسفالت خواهد شد.

دومین برنامه امروز به ادای احترام به مقام شهید خلبان حیدری به مناسبت روز نیروی هوایی اختصاص داشت و مسوولان شهرستان مهاباد با حضور در مزار و المان شهید حیدری، مزار این شهید مهابادی را گلباران کردند.

 

آخرین برنامه هشتمین روز از دهه مبارک فجر در مهاباد، برگزاری جشنواره آشپزی در سالن فجر مهاباد بود که توسط کمیته زنان و خانواده شهرستان و مجمع مشورتی بانوان مهاباد برگزار شد.

 

در این مراسم 20 نفر از بانوان مهابادی در مسابقات آشپزی شرکت کردند و به 10 نفر از آنها جوایز اهدا شد.