تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۲۰
بهرەبرداری از چند پروژه آبرسانی در مهاباد

به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز چهارشنبه ٢٠ بهمن‌ماه ١٤٠٠ و در نهمین روز از دهه فجر، چند پروژه آبرسانی مهاباد با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در خیابان نبوت شرقی این شهر افتتاح و به بهرەبرداری رسیدند.

خوش‌سیرت، مدیرکل آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار هاژه گفت: پروژه‌هایی که امروز با حضور معاونت محترم عمرانی استاندار آذربایجان غربی به بهرەبرداری رسید شامل: افتتاح مخزن ٢ هزار متر مکعبی باغ فردوس، احداث و تجهیز ایستگاه پمپاژ شماره ٧ باغ فردوس، اجرای خطوط رفت و برگشت تامین آب با طول ٤ هزار و ٢٠٠ متر به میدان استقلال و پشت‌تپ می‌شود.

 

وی در مورد اعتبارات هزینە‌شدە برای بهرەبرداری از این پروژه‌ها گفت: برای افتتاح مجموع این پروژه‌ها، بالغ بر ٢٧ میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی هزینە شدە که در پی آن ٣٧ هزار نفر از مردم مناطق باغ شایگان، پشت‌تپ، شیلان و سایر مناطق جنوبی شهر مهاباد دیگر مشکل کمبود آب و افت فشار آن را نخواهند داشت.

 مدیرکل آبفای استان آذربایجان غربی تاکید کرد: با کمک اداره راه و شهرسازی مهاباد مبنی بر واگذاری زمین جهت اجرای پروژه مخزن ٢ هزار مترمکعبی آب در منطقه کانی صوفی‌رشید، سال آینده سال اتمام پروژه آبرسانی شهر مهاباد خواهد بود.

خوش‌سیرت در مورد طرح‌های آبرسانی روستایی مهاباد گفت: با توجه به پیگیری‌های استاندار محترم از وزارت نیرو، پروژه آبرسانی مجتمع ١٤١ «گلینان» نیز به محل اعتبارات محرومیت‌زدایی کشور وصل شدە که در سال ١٤٠١شاهد شروع عملیات اجرایی آن خواهیم بود.

به گفته مدیرکل آبفای استان آذربایجان غربی، بیش از ٩٨ درصد جمعیت شهر مهاباد و بالغ بر ٧٨ درصد جمعیت روستایی از شبکه آبرسانی بهرەمندند.

وی در مورد سرانە بهرمندی از مخزن آب مهاباد گفت: سرانه مخزن آب شهر مهاباد ٨٠٠ لیتر به ازای هر خانوار است که حدود ٣٠٠ لیتر بالاتر از میانگین استانی‌ست.