تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۲۱
افزایش تعداد جرثقیل‌ها برای توقیف خودروهای پارک دوبل

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز گذشته اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد با کارشناسان حوزه ترافیک و فعالان این حوزه برگزار شد.

 

آرش شهابی نائب رییس شورای اسلامی شهر مهاباد اظهار کرد: این نشست به منظور مشارکت نخبگان حوزه ترافیک و فعالان حوزه رسانه برای حل مشکلات ترافیکی شهرستان مهاباد برگزار شده است.

 

وی افزود: حل مشکلات ترافیکی شهر مهاباد به سه بخش بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم شده و جلسه امروز به منظور دریافت نظرات برای تعیین جهت خیابان سرداران مهاباد در بازه زمانی کوتاه مدت برگزار شده است.

امید خضری رییس شورای شهر مهاباد نیز در اینباره اظهار کرد: همگان بر مشکلات عدیده سد معبر، پارک دوبل و گره‌های ترافیکی شهر واقفیم اما می‌خواهیم یکی از مشکلات گره‌های ترافیکی شهر را برای روان سازی ترافیک در میدان ملاجامی با تعیین جهت حل و فصل نماییم.

 

آکو جنگلی عضو دیگر شورای شهر مهاباد نیز در این جلسه مشکلات بخش مرکزی را از تعیین جهت خیابان سرداران اساسی‌تر اعلام کرد.

 

طاهر جنگی عضو دیگر شورای اسلامی شهر نیز از مشارکت نخبگان مهاباد برای حل معضلات ترافیکی و همفکری با اعضای شورای شهر تقدیر کرد.

در این نشست چند طرح و پیشنهاد ترافیکی برای تعیین جهت خیابان سرداران مهاباد و چهارراه شیخ بابا مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین طرح معروفترین خیابان بخش مرکزی شهر به پیاده رو و تغییر تمام جهت‌های ترافیکی شهر پیشنهاد و مورد بررسی قرار گرفت.

تعدادی از فعالان حوزه ترافیک شهرستان مهاباد نیز ساماندهی وضعیت فعلی و افزایش نیروهای نظارتی را پیشنهاد دادند.

اعضای شورای شهر مهاباد از ورود خودروهای پلیس برای ساماندهی و توقیف خودروهای متخلف به ویژه پارک دوبل استقبال کردند و از افزایش 1چرثقیل به این ناوگان خبر دادند.

درحال حاضر 4 خودروی جرثقیل با نظارت تیمی از کارشناسان پلیس، نیروی انتظامی و شهرداری توقیف خودروهای دوبله پارک شده را برعهده دارند.

بر اساس مصوبات شورای ترافیک شهرستان خودروهایی که بصورت دوبله پارک می‌شوند ضمن توقیف، مدت 10 روز در پارکینگ نگهداری می‌شوند و خروج آنها از پارکینگ مستلزم پرداخت عوارض، خلافی و بیمه است.

در پایان این نشست، پیشنهادات ارائه شده از سوی حضار، جمعبندی و مصوب شد تا متخصصان این حوزه با مطالعات علمی خود چند طرح را پیشنهاد دهند و کارشناسان پلیس نیز آن را کارشناسی کنند تا در جلسه شورای ترافیک مطرح شود.