تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
اماکن ورزشی ادارات در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار گیرد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد گفت: اماکن ورزشی و دستگاه‌های اجرایی در راستای فعالیت‌های ورزشی جوانان در اختیار اداره ورزش و جوانان شهرستان قرار گیرد.

 

سلیمان پاکزاد در جلسه ساماندهی امور جوانان مهاباد اظهار کرد: با توجه به کمبود اماکن ورزشی و سالن‌های برگزاری فعالیت‌های سطح شهرستان و همچنین اختصاص سالن ۲ هزاری نفری مهاباد به موضوع واکسیناسیون لیست اماکن ورزشی دستگاه‌های اجرایی برای در اختیار قرار دادن آن به اداره ورزش و جوانان تهیه شود.

وی با اشاره افزایش آسیب‌های اجتماعی طی سال جاری افزود: از تمام دستگاه‌های اجرایی درخواست داریم برنامه‌های راهبردی و عملی خود را برای سال آینده تدوین و ارایه کنند تا یک نقشه راهی مناسب برای اجرایی کردن آنها در سال آینده در اختیار داشته باشیم.

پاکزاد تصریح کرد: خشونت‌های خانوادگی و استفاده از انواع سلاح‌های گرم و سرد در سطح جامعه باید ریشه‌یابی و آسیب شناسی و برای کاهش بذهکاری‌های اجتماعی برنامه‌های مدون داشته و در همین ارتباط نیز آماده دریافت نظرات کارشناسان و صاحب نظران این حوزه هستیم.

مهران یوسفی رییس اداره بهزیستی مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: کمبود زیرساخت‌های تفریحی در شهرستان مهاباد بشدت احساس می‌شود به نحوی که بسیاری از نوجوانان و جوانان این شهر روزانه درحال قدم زنی و خیابان گردی هستند که این امر زمینه را برای آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌کند.

وی افزود:  درحالیکه بسیاری از شهرهای کشور در وضعیت نارنجی و یا قرمز قرار دارند، رویدادهای فرهنگی، هنری و ورزشی تعطیل نیست اما در شهرستان مهاباد مدت 2 سال است که فعالیت باشگاه‌های ورزشی شهرستان نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
سیامند جوانبخت رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: چندین برنامه و رویداد فرهنگی این شهرستان بدلیل کمبود زیرساخت فیزیکی و یا شرایط کرونایی لغو شده است.
وی افزود: 2 کنسرت موسیقی و چند برنامه جنگ شادی در این شهرستان بدلیل شرایط کرونایی لغو و برگزار نشده است.