تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۲۴
آخرین وضعیت بیمارستان‌های درحال ساخت مهاباد تشریح شد
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت بیمارستان‌های درحال ساخت این شهرستان را تشریح کرد.
 
بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی این شهرستان شهریورماه ۱۳۹۷ با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلنگ زنی شده بود.
 
 
عملیات اجرایی این بیمارستان در چند ماه اخیر بدلیل عدم تزریق اعتبارات پیشرفت فیزیکی چندانی نداشته و صبح امروز نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار این شهر بهمراه پیمانکار اصلی پروژه از آخرین وضعیت این بیمارستان بازدید کردند.
 
 
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت بیمارستان 350 تختخوابی این شهرستان اظهار کرد: این پروژه یکی از بیمارستان‌های بزرگ در سطح استان است و پیشرفت فیزیکی آن حدودا به 31 درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه فونداسیون سازه، بیشترین میزان اعتبارات را به خود اختصاص می‌دهد، افزود: عمده اعتبارات این پروژه در بخش فونداسیون هزینه شده و با دستور وزیر بهداشت تزریق اعتبارات به این بیمارستان جهت ادامه پروژه در دستور کار قرار گرفته است.
محمودزاده تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی در بخش فونداسیون با سرعت کمتری در مقایسه با طبقات صورت می‌گیرد و با تزریق مجدد اعتبارات، عملیات اجرایی در طبقات دیگر با سرعت بیشتری انجام می شود.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأمین اعتبارات این بیمارستان از 3 محل جداگانه اظهار کرد: از محل بودجه سالانه و اعتبارات 180 کمک‌های عمرانی که توسط نمایندگان در مجلس پیگیری می شود، 15 میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی شهرستان تماما به این پروژه با توجه به اهمیت آن اختصاص یافته است.
وی افزود: اخیرا در نشست با وزیر بهداشت و معاونان صورت جلسه‌ای تنظیم شد که 15 میلیارد تومان دیگر برای این بیمارستان درنظر گرفته شده است.
جلال محمودزاده تصریح کرد: از محل درآمدهای ارزش افزوده وزارت بهداشت نیز 25 میلیارد تومان برای این پروژه مصوب شده که در انتظار تخصیص است.
احمری یکی از مدیران پروژه احداث بیمارستان 350 تختخوابی شهرستان مهاباد نیز در حاشیه این بازدید به خبرنگار هاژه گفت: بیمارستان درحال اجرای عملیات سازه است، اما در ماه‌های گذشته بدلیل عدم تأمین اعتبارات، روند عملیات اجرایی پروژه دچار افت و خیزهایی شد.
وی افزود: با مساعدت وزیر بهداشت و اعتباراتی که از سوی نماینده شهرستان پیگیری شده، بخشی از اعتبارات جدید در قسط‌ های مختلف واریز می‌شود که اولین قسط آن تا 7 روز آینده واریز خواهد شد.
احمری تصریح کرد: با توجه به اعتبارات تخصیص یافته، خرید آهن آلات و آرماتور لازم جهت احداث طبقات در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی در پایان با بیان اینکه نیازمند مساعدت تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌ها جهت جلوگیری از بروز تأخیر در تزریق اعتبارات می‌باشیم، اضافه کرد: پروژه بخش عمده مشکلات را در فونداسیون پشت سر گذاشته و با تزریق اعتبارات عملیات اجرایی با اولویت ساخت طبقات در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 
*پیشرفت فیزیکی بیمارستان تأمین اجتماعی به بیش از 35 درصد رسید*
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در رابطه با آخرین وضعیت روند احداث بیمارستان تأمین اجتماعی شهرستان مهاباد اظهار کرد:  اعتبارات بیمارستان تأمین اجتماعی شهرستان از محل درآمدهای سازمان تأمین اجتماعی کشور تأمین می‌شود، روند اجرای پروژه سرعت مطلوبی داشته و در فاصله چند ماه پیشرفت فیزیکی آن به بیش از 35 درصد رسیده است.
وی افزود: یکی از دلایل بالا بودن پیشرفت فیزیکی بیمارستان تأمین اجتماعی نسبت به بیمارستان 350 تختی، مقیاس کوچک پروژه و کم بودن تخت‌های آن است.
محمودزاده تصریح کرد: در حال حاضر پروژه‌ها بدلیل سرما و بارش با سرعت کمی رو به پیشرفت است اما با آغاز فصل بهار عملیات اجرایی آنها با سرعت بیشتری از سر گرفته می‌شود.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: در آینده نزدیک شاهد تکمیل طبقات اول و دوم خواهیم بود و در سال آینده عملیات ساخت 5 طبقه این بیمارستان تکمیل می‌شود