تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۲۵
واکنش امور آب و فاضلاب مهاباد به وضعیت آب روستای خورخوره
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، امور آب و فاضلاب شهرستان مهاباد به وضعیت آب روستای خورخوره و انتقاد ساکنین واکنش نشان داد.
روابط عمومی امور آب و فاضلاب شهرستان مهاباد در جوابیه‌ای اعلام کرده به منظور افزایش کیفیت آب، مخزن ذخیره را شتسشو داده‌اند.
با توجه به اعلام کدورت آب شرب مجتمع سه روستایی خورخوره از توابع بخش مرکزی شهرستان مهاباد، بلافاصله همکاران واحد کنترل کیفی امور آب و فاضلاب شهرستان مهاباد بهمراه اکیپ اتفاقات آب روستایی، به روستای خورخوره مراجعه کرده و از سه نقطه ابتدا، وسط و انتهای شبکه توزیع آب روستای مذکور، نمونه برداری های لازم از جمله کدورت سنجی، کلرسنجی، برداشت نمونه میکروبی انجام شد و هر سه تا شیر تخلیه شبکه توزیع روستا طبق تصاویر ارسالی،  تخلیه گردید که خوشبختانه هم کدورت شبکه توزیع و هم کدورت شیر های تخلیه از استانداردهای لازم برخوردار بودند و در زمان مراجعه اکیپ کنترل کیفی مشکل خاصی،  مشاهده نگردید.
جهت رفع مشکل، هماهنگی های لازم جهت شستشوی سریع و مجدد شبکه توزیع و مخزن ذخیره آب روستا انجام گردید.
لازم به ذکر است در صبح روز یکشنبه ۲۴ بهمن ماه، در روستای مذکور نسبت به جابجایی یک فقره انشعاب آب اقدام شده است و نصب انشعاب جدید به خط لوله اصلی، باعث ایجاد تلاطم در شبکه شده و مقداری کدورت آب را بالا برده است.
با توجه به اینکه طرف شاکی مجهول الهویه می باشد، متاسفانه موفق نشدیم از منزل ایشان نمونه برداری به عمل آوریم، مضافاً این امور مجدداً نمونه برداری های میکروبی و فیزیکی لازم را فردا در اسرع وقت و بعد از عملیات شستشو مجددا انجام خواهد داد.
لازم به ذکر است در سال جاری، یکبار دیگر نیز نسبت به شستشوی تاسیسات مربوطه اقدام شده است.
جهت اطلاع بیشتر اهالی محترم روستا، منبع تامین آب مجتمع مذکور که بالغ بر 380 خانوار می‌باشد دارای دو حلقه چاه بوده که مجموعاً 8 لیتر در ثانیه آبدهی دارند.
از مشترکین محترم و فهیم شهرستان مهاباد درخواست می‌شود در صورت مشاهده هرگونه شکستگی لوله آب و هدر رفت آن، اتفاق، حادثه، مشکل و درخواست های مربوط به آب و فاضلاب، مراتب را به شماره تلفن شبانه روزی 122 مرکز ارتباطات مردمی واحد اتفاقات آب اطلاع دهند تا همکاران واحد اتفاقات این اداره در کوتاهترین زمان ممکن به محل مراجعه و نسبت به رفع خواسته های مشترکین محترم اقدام نمایند.