تاریخ: ۱۴۰۰/۱۱/۲۶
مراسم گرامیداشت روز پدر در مهاباد برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مراسم گرامیداشت روز پدر در محله اصحابه سپی به همت خانه احسان محله و با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد، شهردار، اعضای شورای شهر و معاون برنامه‌ریزی فرمانداری این شهرستان و مشارکت اهالی این محله برگزار شد.

رسول گلباخی مسوول خانه احسان اصحابه سپی مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: حدود دو ماه از فعالیت خانه احسان در این محله می‌گذرد که با مجوز ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) آغاز بکار کرده است.

 

وی افزود: در سطح استان 4 شهر برای ایجاد خانه احسان انتخاب شده و مرکز اصحابه سپی مهاباد تنها مرکز این شهرستان است که به منظور ارائه خدمات به اقشار آسیب پذیر محلات محروم این شهر با مرکزیت اصحابه سپی ایجاد شده است.

گلباخی تصریح کرد: این مرکز علاوه بر شناسایی و کمک رسانی به خانوار های کم برخوردار، پیگیری خدمات دهی هرچه بیشتر دستگاههای اجرایی به این محله را دستور قرار داده است.

محمد ارجمندی مسوول کانون‌های مساجد نیز در این مراسم اظهار کرد: تلاش بر این است شناسایی افراد بی بضاعت توسط معتمدین مساجد و اعضای کانون‌ها انجام شود.

 

وی افزود: تا کنون حدود 6 هزار بسته معیشتی و 5 هزار بسته پروتئینی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و با همکاری ارکان مساجد در سطح شهرستان توزیع شده است.

امیر قادری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد از برنامه ریزی برای رفع مشکلات اینمحله با محوریت خانه احسان خبر داد و گفت: با برگزاری جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستان و کارگروه بازآفرینی شهری زمینه توجه هرچه بیشتر به محلات کم برخوردار حاشیه شهر خصوصا اصحاب سفید فراهم شود.

 

وی خواستار تمرکز خدمات دهی شهرداری به این محله شد و تاکید کرد: همه مسئولان در تلاش هستند که با برنامه ریزی دقیق نقش موثری در رفع مشکلات محلات کم برخورار شهر ایفا نمایند.

در میانه این مراسم دکتر اشکوتی، روانشناس نیز با ایراد سخنانی براهمیت جایگاه والدین در خانواده تاکید کرد و به بررسی برخی آسیب‌های اجتماعی پرداخت.

 

ادامه مراسم با مولودی خوانی و اهدای جوایز به 20 نفر کسانیکه که طی سال جاری پدر شده بودند و یا علی نام داشتند همراه بود

 

در پایان مراسم نیز ساکنین محله مشکلاتشان را با مسوولان شهرستان درمیان گذاشتند.