تاریخ: ۱۴۰۰/۱۲/۱
آخرین وضعیت جاده‌های مهاباد تشریح شد

 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی این شهرستان را تشریح کرد.

رحمت نویدی‌نیا در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بارش برف و کولاک از ساعاتی قبل در 2 محور مهاباد – سردشت و مهاباد – بوکان(برهان) آغاز شده است، با اینحال تردد در تمامی محورهای شهرستان در جریان است.

وی افزود: ارتفاع برف در محور مهاباد – سردشت، حوالی گردنه جواله‌رشان به بالای 10 سانتیمتر و در گردنه زمزیران به بیش از 20 سانتیمتر رسیده است.

نویدی‌نیا با بیان اینکه نیروهای راهداری درحال برفروبی محور مهاباد – سردشت هستند، تصریح کرد: دید افقی در این محور به زیر 50 متر رسیده ولی تردد خودروها همچنان در جریان است، اما شهروندان از بهتر است از سفرهای غیر ضروری در این محور خودداری نمایند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان مهاباد در خصوص وضعیت مهاباد به بوکان نیز اظهار کرد: ارتفاع برف در جاده برهان به 25 سانتیمتر رسیده و کولاک جاده‌ای و مه غلیظ فاصله دید افقی را به زیر 10 متر رسانده است.

وی افزود: اگرچه نیروهای راهداری در این محور درحال برفروبی جاده هستند اما به‌دلیل کولاک شدید و کاهش دید افقی، شهروندان از سفر غیر ضروری در این محور خودداری کنند و  در صورت لزوم، از مسیر جایگزین مهاباد – میاندوآب به بوکان استفاده نمایند.

نویدی‌نیا تصریح کرد: تردد در سایر محورهای شهرستان بدون مشکل خاصی در جریان است.

وی اضافه کرد: تمامی نیروهای راهداری در حال برفروبی محورهای مواصلاتی شهرستان و راه‌های روستایی هستند ولی تاکنون گزارشی از انسداد راه‌های روستایی مخابره نشده است.