تاریخ: ۱۴۰۰/۱۲/۲
طرح ساماندهی وانت‌های میوه‌ فروش در شهر مهاباد اجرا می‌شود
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، سرپرست واحد پیشگیری از تخلفات ساختمانی و اجرائیات شهرداری مهاباد گفت: 
ساماندهی وانت‌های میوە فروش با همکاری نیروی انتظامی و راهور با جدیت کامل در چند روز آیند اجرا و با متخلفین برخورد قاطع خواهد شد
دلشاد اسلوب، در این خصوص به خبرنگار هاژه گفت: با انتقادات مکرر شهروندان نسبت توقف‌های نامتعارف دوبل و حتی سوبل این وانت‌ها در معابر شهری که موجب ایجاد ترافیک‌های طولانی و سرگردانی و اتلاف وقت راننده‌گان شده بود، این واحد با همراهی مدیر حمل و نقل شهرداری مهاباد طی یک گشت‌زنی جامع ۹ نقطه از شهرک کارمندان تا چهارراه نبوت را مکانی‌یابی کرد.
وی افزود: شهرداری با تشکیل جلسه کمیته ساماندهی مشاغل مزاحم با همراهی فرماندهی نیروی انتظامی و پلیس راهور مهاباد تصمیماتی را اتخاذ کرد و در چند روز آینده به دور از اقدامات و تصمیمات دفعات پیش در جهت ساماندهی این صنف عملی خواهد شد.
اسلوب تصریح کرد: مکان‌هایی که فعلا برای این صنف در نظر گرفته شده است با اجرای این طرح، وانت‌های مستقر در محدوده میدان ساعت و چهارراه نبوت یک قطعه زمین خالی در خیابان کم تردد جنب خانه بهداشت قدیم بداق سلطان، برای وانت‌های مستقر در خیابان کلینیک خاتم‌النبیا، زمین ورزشی والیبال ورودی پارک ملت، وانت‌های مستقر در خیابان شورا، لاین کندرو جنب هتل تارا تا ترمینال سواری‌ها و برای وانت‌های مستقر در شهرک کارمندان، در لاین کند‌رو این خیابان توقف می‌کنند.
وی اضافه کرد: نیروهای تعیین شده در طول روز بر مکا‌ن‌های پاکسازی شده نظارت خواهند کرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، راننده خاطی با جرایم سنگینی روبرو خواهد شد و در صورت تکرار، مطابق قانون نسبت به توقیف خودرو ایشان اقدام می‌شود.
سرپرست واحد پیشگیری از تخلفات ساختمانی و اجرائیات شهرداری مهاباد در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه اقدامات صورت گرفته تاکنون نتوانسته‌اند عملاً پیشرفتی داشته باشند و فقط جنبه طرد کردن وانت‌ها را درپی داشت، نیروی انتظامی و راهور این بار به صورت ثابت نیرو در اختیار شهرداری قرار خواهند داد و این مسئله به صورت کلی حل خواهد شد.
دلشاد اسلوب در پایان خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در جهت آسایش و روانسازی ترافیک شهری برای شهروندان است و انتظار می‌رود که صاحبان این مشاغل با شهرداری همکاری‌های لازم را به عمل آورند.