تاریخ: ۱۴۰۱/۱/۳۰
واژگونی 26 تانکر حامل مواد سوختی سال گذشته در استان کوردستان
به گزارش پایگاه خبری هاژه به نقل از ایرنا، معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست کوردستان گفت: طی سال ۱۴۰۰؛ ۲۶ تانکر حامل مواد شیمیایی و مشتقات نفتی در محورهای مواصلاتی استان واژگون شده است.
 
اقبال حمیدی گفت: تعداد تانکرهای حامل مواد سوختی واژگون شده در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن که ۱۷ مورد بوده بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد واژگونی های این تانکرها هم مربوط به محور سنندج - مریوان بوده است، اضافه کرد: مسیر قدیم جاده سنندج - مریوان به تردد تانکر و دیگر خودروهای سنگین اختصاص پیدا کرده است ولی همچنان به دلیل حادثه خیز بودن این محور و اصلاح نشدن پیچ های خطرناک آن حوادثی در آن اتفاق می افتد.
معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست کوردستان افزود: بخش دیگری از دلایل وقوع چنین حوادثی که موجب آلودگی منابع آب و خاک استان هم شده و می شود به ناآگاهی و مهارت کم رانندگان در تردد در این محورهای استان باز می گردد.
حمیدی با اعلام اینکه از ابتدای فروردین سال ۱۴۰۱ هم تاکنون ۲ مورد واژگونی تانکر حامل مواد سوختی در محورهای استان شامل جاده سنندج-کامیاران و سنندج- مریوان اتفاق افتاده است، یادآور شد: بعد از ظهر روز گذشته ۲۹ فروردین تانکر حامل محموله مازوت در محور کامیاران سنندج واژگون شد.
وی ادامه داد: در حادثه مذکور ۷۵ درصد محموله سوخت مازوت در این محور تخلیه شد و چون محموله ترانزیتی بود عوامل راهداری به سرعت وارد عمل شده و اقدام به ریختن خاک بر روی سوخت و پاکسازی این محل به منظور جلوگیری از ورود آن به منابع آبی کردند.