تاریخ: ۱۴۰۱/۲/۳
کوهنورد حادثه دیده کوردستانی از مرگ نجات یافت
به گزارش پایگاه خبری هاژه به نقل از ایرنا، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کوردستان گفت: یک کوهنورد ۵۵ ساله بامداد امروز بعد از ۶ ساعت تلاش توسط امدادگران کوهستان استان از ارتفاعات روستای گوگجه محور سقز به مریوان نجات یافت.
 
مهدی خوش قدم گفت: با اعلام به واحد عملیاتی ۱۱۲ جمعیت هلال احمر کوردستان در ساعت ۱۴:۲۸ دقیقه دوم اردیبهشت ماه سال جاری، ۲ تیم عملیاتی کوهستان و ۲ دستگاه آمبولانس به ارتفاعات روبروی روستای گوگجه اعزام شدند.
وی افزود: سقوط کوهنورد از کوه در ارتفاعات "روستای گوگجه" در ۹۵ کیلومتری محور سقز به مریوان به وقوع پیوسته بود که پس از آن نجاتگران پایگاه امداد و نجات گردنه صاحب شهرستان سقز به محل حادثه اعزام شدند و عملیات امدادی از ساعت ۱۸:۰۵ دقیقه آغاز شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کوردستان ادامه داد: این فرد ۵۵ ساله به علت سقوط از ارتفاع دچار شکستگی لگن و مچ پای چپ شده بود که نجاتگران در این محل بوسیله تجهیزات تخصصی تا ارتفاع ۲ هزار و ۹۵۰ متری به صورت پیاده اقدام به نجات مصدوم کردند و در نهایت او را به مرکز درمانی شفا شهرستان سقز انتقال دادند.
وی یادآور شد: عملیات نجات کوهنورد ۵۵ ساله ساعت یک بامداد روز سوم اردیبهشت ماه سال جاری به پایان رسید. 
طبق اخبار رسیده به ده نگی شار کوهنوردی که روز گذشته در ارتفاعات اطراف روستای گوگجه مصدوم شده بود جهت ادامه مداوا به تبریز اعزام شده است.