تاریخ: ۱۴۰۱/۲/۱۵
ورود به مناطق حفاظت شده استان کوردستان تا اواخر خرداد ممنوع است
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کوردستان از ممنوعیت ورود به مناطق حفاظت شده استان تا پایان خرداد خبر داد.
خیرالله مرادی در این‌خصوص اظهار کرد: هر ساله همزمان با شروع فصل بهار و آغاز زمان زاد و ولد حیات وحش، در اثر ورود گردشگران، افراد محلی به بهانه جمع آوری گیاهان خوراکی و سبزی های کوهی یا دامداران در مناطق، حیات وحش آرامش خود را از دست می دهند.
 
وی افزود: در این مدت به دلیل اینکه فصل زادآوری حیات وحش، ورود گردشگران با وسایط نقلیه، دامداران و افراد محلی به مناطق امن  بدون هماهنگی ممنوع است.
مرادی تصریح کرد: از این زمان کنترل‌های مستمر و شبانه روزی مأموران اجرایی حفاظت محیط زیست، برای ایجاد محیطی امن در فصل زادآوری وحوش انجام خواهد شد و ماموران محیط زیست از ورود افراد به مناطق مذکور جلوگیری خواهند کرد و با متخلفین طبق قانون برخورد خواهند کرد.
وی تأکید کرد: حفاظت از حیات وحش نیازمند همراهی و تعامل مردم است و از دوستداران محیط زیست و طبیعت درخواست داریم ضمن همکاری با محیط بانان، از نزدیکی به مناطق زادآوری و زاد و ولد حیات وحش خودداری کنند و در صورت مشاهده رویدادهای غیرطبیعی و نوزاد جانوران وحشی، از نزدیک شدن و جابه جایی آنها خودداری کرده و مراتب را از طریق سامانه ۱۵۴۰ به ادارات حفاظت محیط زیست در سطح استان اطلاع رسانی کنند.