تاریخ: ۱۴۰۱/۲/۱۸
آتش سوزی خوابگاه ۱۰ طبقه در کریمخان تهران ۱۱ مصدوم برجای گذاشت
به گزارش پایگاه خبری هاژه، حادثه آتش سوزی یک خوابگاه ۱۰ طبقه دانشجویی در خیابان کریمخان تهران ۱۱ مصدوم داشت.
 
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز یکشنبه در این خصوص گفت: ساعت ۲۳:۳۱ امروز این حادثه در خیابان کریمخان خیابان به آفرین به سامانه ۱۲۵ اعلام و بی درنگ ماموران سه ایستگاه آتش نشانی به همراه تجهیزات پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.
سید جلال ملکی افزود: در قسمت حیاط خلوت خوابگاه ۱۰ طبقه دانشجویی که حدود ۴۰۰ نفر از دانشجویان آقا در این ساختمان زندگی می کردند مقداری مواد ضایعاتی بود که این قسمت دچار آتش سوزی شده بود و آتش به سقف های شیروانی این محل سرایت کرده بود.
وی با بیان اینکه دود حاصل از این آتش سوزی به طبقات رسیده بود، گفت: تعدادی از دانشجویان خود را از خوابگاه خارج کرده بودند اما تعدادی در قسمت پشت بام و داخل ساختمان در شرایط نا ایمن قرار داشتند که آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش وارد طبقات شدند و حدود ۱۵۰ نفر از دانشجویان را از محل خارج کردند.
ملکی خاطرنشان کرد: ۱۱ نفر از دانشجویان دچار دود گرفتگی شده بودند که ۱۰ نفر در محل بصورت سرپایی درمان شدند اما یک نفر برای ادامه مراحل درمانی توسط عوامل اورژانس روانه بیمارستان شد.
وی به شهروندان توصیه کرد که هیچ گاه مواد ضایعاتی که بسیار خطرناک و قدرت اشتعال بالایی را دارد در قسمت حیاط خلوت و انباری های ساختمان های تجمعی نگهداری نکنند.
 
منبع: ایرنا