تاریخ: ۱۴۰۱/۲/۱۹
هفت راه خرید بدون کیسه پلاستیکی برای حفاظت از محیط زیست
در این مطلب قصد داریم تا نکات مهم برای خرید بدون کیسه پلاستیکی را به شما ارائه کرده و بیان کنیم که چگونه می توانید اقدام به خرید بدون کیسه پلاستیکی کرده و از این طریق به محیط زیست پیرامون خود کمک کنید. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این مسئله بسیار مهم اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.
 
پلاستیک ها یکی از مهم ترین متریال هایی هستند که آسیب بسیار زیادی به محیط زیست می زنند. در واقع به دلیل عدم تجزیه سریع، مواد ساخته شده با پلاستیک سالیان سال در طبیعت باقی می مانند و سالیان سال تجزیه نشده و همین مسئله باعث می شود تا محیط زیست پیرامون ما با مشکلات مختلفی مواجه شوند.
 
1.   استفاده از کیسه پلاستیکی چندبار مصرف
 
یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند این است که آن ها در هنگام خرید حجم بسیار زیادی کیسه پلاستیکی برداشته و خریدهای خود را در این کیسه های پلاستیکی قرار می دهند، سپس برای خریدهای بعدی دوباره از کیسه های پلاستیکی جدید استفاده می کنند.
این در حالی است که شما می توانید از کیسه های پلاستیکی چند بار مصرف استفاده کرده و حجم مصرف کیسه های پلاستیکی را به طرز چشمگیری کاهش دهید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که انجام این کار باعث می شود تا بتوانید به شکل فوق العاده ای به محیط زیست پیرامون خود کمک کنید.
 
2. خرید بدون کیسه پلاستیکی | استفاده از کیسه های پارچه ای
 
به منظور کمک به محیط زیست و خرید بدون کیسه پلاستیکی امروزه شاهد تولید کیسه های پارچه ای هستیم که استفاده از این کیسه ها به شما کمک می کند تا خریدتان را در کیسه های پارچه ای قرار داده و از این طریق میزان استفاده از پلاستیک را به طرز چشمگیری کاهش دهید.
 
 
در همین راستا پیشنهاد ما این است که یک کیسه پارچه ای خریداری کرده تا در هنگام خرید بتوانید از آن استفاده کنید. انجام این کار باعث می شود تا میزان استفاده از کیسه های پلاستیکی را به طرز چشمگیری کاهش دهید.
 
3. بازیافت کیسه های پلاستیکی
 
یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید بحث بازیافت کیسه های پلاستیکی است. در واقع امروزه شاهد انجام فرآیند بازیافت کیسه های پلاستیکی هستیم. انجام این کار باعث می شود تا دیگر شاهد تولید کیسه های جدید نباشیم و میزان تولید این دسته از کیسه ها کاهش چشمگیری پیدا کند. در واقع استفاده از کیسه های بازیافتی پلاستیکی باعث می شود تا محیط پیرامون شما سالم باقی بماند و با مشکل عدم تجزیه پلاستیک مواجه نشوید.
 
4.  خرید بدون کیسه پلاستیکی | استفاده از کیسه های تجزیه پذیر
 
یکی از انواع کیسه هایی که در سال های اخیر تولید شده، کیسه های تجزیه پذیر هستند. در واقع این دسته از محصولات به سرعت در طبیعت تجزیه شده و قابلیت بازگشت سریع به محیط زیست را دارند. استفاده از این کیسه ها و خرید بدون کیسه پلاستیکی به حفظ محیط زیست پیرامون شما کمک کرده و این امکان را فراهم می کند تا به سرعت اقدام به تجزیه این دسته از کیسه ها کند.
 
 
5. عدم دریافت کیسه پلاستیکی در هنگام خرید آنلاین
 
به دلیل شرایط ویژه ای که امروزه انسان ها دارند، حجم بسیار زیادی از خریدها به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می شوند. این در حالی است که شرکت های فعال در حوزه فروش آنلاین محصولات خود را با استفاده از حجم بسیار زیادی کیسه پلاستیکی عرضه می کنند. در همین راستا اگر به دنبال خرید بدون کیسه پلاستیکی هستید پیشنهاد ما این است که در هنگام خرید آنلاین حتماً به فروشنده بگویید که از کیسه پلاستیکی برای شما استفاده نکند و یا در صورت نیاز به استفاده از کیسه پلاستیکی، از کیسه پارچه ای استفاده شود یا به سراغ محصولاتی چون کیسه های بازیافتی بروند. انجام این کار باعث می شود تا بتوانید به حفظ محیط زیست پیرامون خود کمک کنید.
 
6. خرید بدون کیسه پلاستیکی | استفاده از کیف
 
یکی دیگر از روش هایی به شما کمک می کند تا خرید بدون کیسه پلاستیکی را تجربه کرده و از این طریق به محیط زیست پیرامون خود کمک کنید این است که در هنگام خرید به جای آن که محصولات خریداری شده را در حجم بسیار زیادی کیسه پلاستیکی قرار دهید، اقدام به استفاده از کیف خود برای نگهداری از این محصولات کنید.
در واقع شما می توانید یک کیف پشتی همیشه به همراه داشته باشید تا محصولاتی که اقدام به خرید آن ها می کنید را در این کیف قرار دهید. انجام این کار باعث می شود تا میزان استفاده از کیسه های پلاستیکی کاهش چشمگیری پیدا کرده و به حفظ محیط زیست کمک کنید.
 
 
 
7. کاهش میزان استفاده از کیسه پلاستیکی
 
اگر هیچ یک از تکنیک های گفته شده را نمی توانید انجام دهید، پیشنهاد ما این است که حداقل در هنگام خرید میزان استفاده از کیسه های خود را به طرز چشمگیری کاهش دهید و به جای آن که اقدام به استفاده از چندین و چند کیسه پلاستیکی کنید، تمام تلاش خود را کنید تا میزان استفاده از کیسه های پلاستیکی را به طرز چشمگیری کاهش داده و از این طریق به محیط زیست کمک کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا بتوانید میزان استفاده از کیسه پلاستیکی را در محیط پیرامون خود به طرز چشمگیری کاهش دهید و از مزایای آن بهره مند شوید.
 
فرهنگ خرید بدون کیسه پلاستیکی را ترویج دهید
 
با وجود این که حتی اگر یک نفر میزان استفاده از کیسه های پلاستیکی را کاهش دهد و اقدام به خرید بدون کیسه پلاستیک کند، کمک فوق العاده ای به محیط زیست خواهد کرد اما با این حال پیشنهاد ما این است که تمام تلاش خود را کنید تا فرهنگ استفاده نکردن از کیسه های پلاستیکی را در جامعه خود گسترش دهید.
در واقع اگر شما بتوانید در طول ماه چندین و چند نفر را تشویق به عدم استفاده از کیسه پلاستیکی کنید، انجام این کار باعث می شود تا در چند سال آینده کمک شگفت انگیزی به محیط زیست کنید. مطمئن باشید که متوقف نشدن این شبکه باعث می شود تا در چند سال آینده شاهد حذف کامل کیسه پلاستیکی و جایگزین شدن با نمونه های مشابه باشیم. در همین راستا باید گفت که اگر میزان استفاده از کیسه پلاستیک کاهش پیدا کند محیط زیست ما همچنان سالم باقی می ماند و به هیچ عنوان تخریب نمی شود.