تاریخ: ۱۴۰۱/۲/۲۵
آموزش رایگان هنر در مناطق محروم ایلام

به گزارش پایگاه خبری هاژه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: دومین مرحله آموزش رایگان هنر در مناطق محروم این استان اجرا خواهد شد.

علی هوشمندد یر گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح برای دومین سال متوالی با هدف شناسایی توانمندی های هنرمندان مناطق محروم استان در قالب طرح ملی آموزش رایگان هنر در استان های مرزی و مناطق محروم کشور اجرا می شود.

وی ادامه داد: این طرح به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در راستای تحقق شعار تحول و عدالت‌محوری، آموزش رایگان هنر در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی در ۱۱ استان کشور از جمله ایلام برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام تاکید کرد: در این زمینه اطلاع رسانی لازم به انجمن ها، آموزشگاه ها، موسسه ها، کانون های فرهنگی، هنری ، کتابخانه های عمومی و انجمن سینمای جوانان انجام تا پس از شناسایی متقاضیان دوره های متعددی هم آنلاین و هم حضوری از سوی وزارت ارشاد و دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت برای جامعه هدف طرح اجرا شود.

وی با ذکر اینکه ثبت نام مرحله دوم این طرح از ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده ادامه داد: تاکنون یک هزار و ۲۵۷ نفر از استان ایلام در سامانه این طرح ثبت نام کرده اند.

وی رشته های این طرح را ۵۱ مورد نظیر کارگردانی تئاتر و سینما، طراحی صحنه، بازیگری، تصویربرداری، طراحی لباس، عکاسی دیجیتال، تدوین فیلم، سفال، لعاب کاری، کاشی سازی،مجسمه سازی، تراش و تزیین، طراحی فرش، زری بافی، هنرهای دستی، طراحی گرافیکی،گریم، تئوری موسیقی، سه تار، آواز ایرانی، تنبور، خوشنویسی، خط تحریری، تذهیب، صفحه آرایی، نقاشی عمومی، کاربر رایانه، تربیت نقاشی کودک، نقاشی چهره و گویندگی عنوان کرد.